Nový domov hledají
Klikněte pro větší obrázek Agáta
dalmatin
věk: 8 let
váha: 25 kg
výška v kohoutku: cca 54 cm
povaha: chytrá, samostatná
lokalita: Ostrava

Paní Božena dostala Agátu od manžela ke svým 50. narozeninám. Bydlí v bytě 1+1 v panelové zástavbě, ale zanedlouho ho bude opouštět a přestěhuje se do malinké garsoniéry. Paní Božena je invalidní důchodkyně. Podstoupila řadu operací a další ji čekají. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu už Agátu nemůže mít.

více o Agátě

Klikněte pro větší obrázek Viki
kříženec
věk: 2,5 roku
povaha: cirkusák, energický
lokalita: Havířov

Paní Zdena (67) žije s manželem Alexandrem (72) v bytě 2+1 v přízemí na jedné havířovské třídě. Spolu s nimi a s Vikim tam žije i starý pejsek jménem Mikeš (14), kterého jednou na pár dní hlídali, a už u nich zůstal. Oba jsou to postarší lidé, čekají je operace a jejich zdravotní stav jim nedovoluje se starat o dva pejsky. Mikeše si chtějí nechat na dožití.

více o Vikim

Klikněte pro větší obrázek Alí
kříženec ohaře a pravděpodobně dalmatina
věk: 8 let
váha: 43 kg
povaha: milý, vděčný, temperamentní
lokalita: Most

Alí je osmiletý hafan, kterého si rodina paní Dagmar vzala před třemi lety z útulku. Tam ho přivedli bezdomovci, byl kost a kůže a vážil 22 kilogramů. Od té doby rozhodně nedostatkem netrpí a z vychrtlíka se stal pořádný hafan. Alí by se měl skvěle u lidí, kteří mají zahrádku, na níž by se mohl nerušeně proběhnout. Pokud budou v rodině děti, se kterými si bude moci hrát, Alí si na svoji novou smečku rychle zvykne.

více o Alím