Sledujte příběhy lidí, kteří byli vydáni napospas nemilosrdným živlům!

Představte si, že jste se ocitli uprostřed moře jen v nafukovacím člunu. Bez jídla, pitné vody, bez vysílačky a jakéhokoli dalšího vybavení. Bez možnosti uniknout všudypřítomnému ostrému slunci. A široko daleko ani stopy po živé duši, po záchraně. Zlý sen? Nikoli. Jeden z neuvěřitelných příběhů, kteří skutečně prožili lidé vystupující v britském dokumentu Přežít!

Trailer

Trailer

Strhující britský seriál dokumentárních rekonstrukcí Přežít! mapuje neobyčejnou lidskou vytrvalost v nepředstavitelných situacích. Poutává a podnětná série vypráví neuvěřitelné, leč skutečné příběhy lidského boje s nelítostnými přírodními nástrahami. V každém díle jde hrdinům o holý život a duchapřítomnost, odvaha a vůle nezemřít je nakonec udrží při životě. Každá epizoda, to je padesát minut událostí, které se skutečně staly a o kterých většina z nás nesní ani v těch nejstrašnějších nočních můrách.

Seriál Přežít! je natočen jako velmi populární formát dokumentárního dramatu, kdy se záběry reálných rozhovorů prokládají hranými pasážemi. Lidé, co prožili utrpení, se v paměti znovu vracejí k prožitým momentům a svěřují divákům, co je udrželo naživu. Vedle profesionálních dobrodruhů, kteří se nebezpečí vlastně sami vydávají, ukazují některé epizody i zážitky docela obyčejných lidí, kteří zkusili strašlivé utrpení nepřipraveni a zcela nečekaně. Použitím dramatických záběrů rekonstruují tvůrci vyprávěný příběh. Cyklus poukazuje nejen na sílu lidského ducha, ale odhaluje i obecné zásady a vlastnosti nezbytné k přežití v extrémních podmínkách. Každý jednotlivý příběh se soustředí na klíčové momenty, které hrdiny vrhaly do situací, kdy museli učinit mnohdy bolestná rozhodnutí. Varianta, kterou tehdy zvolili, mohla znamenat buď zemřít, nebo Přežít!