Úvod » Tagy » digitalizace » Digitální = interaktivní

Digitální = interaktivní

Přidat do mého PORTu

17. 9. 2008

Digitální = interaktivní

Na několika praktických příkladech z vysílání zábavných, soutěžních, diskusních i vzdělávacích pořadů vysvětlíme pojem a možnosti interaktivity v současné podobě.

Televizní vysílání přechází konečně i u nás z analogového na digitální. Jednou z jeho vlastností je také interaktivita. Co to znamená? Divák může aktivně reagovat, vybírat si, volit, a to v reálném čase. Informace jdou přitom nejen od zdroje k němu ale i obráceně.

Před čtvrtstoletím diváci volili pomocí svých žárovek. Ukazatelem byla změna spotřeby proudu v celé republice. Později se hlasovalo pomocí korespondenčních lístků anebo telefonicky. Na konci analogové éry hlasujeme prostřednictvím SMS.

A co umožní digitální televize? Především je tu interaktivní elektronický programový průvodce a různé informační magazíny jako doplňky vlastního vysílání. Kabelové i satelitní televize nabízejí například interaktivní video na přání v řadě podob.

Podobně jako poskytovatelé IPTV – televize po internetu. A v budoucnosti budete moci interaktivně využívat další nové služby.

Vladimír Kunz

Vstoupit do diskuse

komentářů: 0

Zajímavé odkazy

Nejsledovanější