Spojení s vědou ze všech stran. Připravili Š. Speváková a V. Kunz

Obsah dílu

Přehrát vše

Původní cyklus České televize pro všechny, kteří neváhají žasnout i poučit se. Strhující průhledy do prostředí české i světové vědy. Týdeník založený na dobrodružství poznávání, prozrazující tajemství našeho světa. Neváhá proniknout do miniaturního světa droboučkých organizmů a nanočástic, nahlédnout do laboratoří, kde pomáhají zachraňovat životy, zavítat k planetám i galaxiím. Port představuje úsilí poznávat a ochraňovat přírodu i posouvat možnosti dalších oborů důležitých pro rozvoj lidské společnosti. Součástí Portu jsou i Michaelovy experimenty, ve kterých britský vědec Dr. Michael Londesborough díky svým znalostem i šarmu dokáže poutavým způsobem přiblížit svět fyziky i chemie, a to obvykle pomocí látek, které můžete běžně koupit v obchodě a uchováváte je ve své kuchyni nebo koupelně.

www.ceskatelevize.cz/port


Informační technologieTechnikaOdposlechyTéma

Odposlechy – ofenzivní technika

Jste zvědaví, co si jiní říkají, co dělají, co chystají? Dobře víme, že cizí povídání se neposlouchá a že klíčovými dírkami se do cizích pokojů nedívá. Odposlechy a skryté nahrávky různých veřejných činitelů – soudců, starostů, poslanců a vlivných poradců se při podezření z korupčního jednání ale asi jinak dělat nedá. Společnosti poskytující služby v oblasti odposlechů a skrytých nahrávek dnes disponují moderní technikou, nad jejímiž vlastnostmi a různým druhem maskováním zůstáváme s překvapením stát. Mnohé z nich nyní odhalíme v Portu.

» Číst více


DopravaAutomobily na vodíkImpact – ze zahraničí

Bezpečný vodík

Omezit znečištění ovzduší pocházejícího z automobilového provozu je jedním z hlavních cílů všech měst v Evropě. Jedno z mnoha řešení představují automobily na palivové články, které jako pohon využívají vodík. Toto auto již nevypouští žádné emise. Na jihu Francie na Univerzitě v Montpellier se výzkumníci zaměřili na bezpečnost auta. Vědci zde vyvinuli ultracitlivé senzory, schopné zjistit už pouhé jedno procento vodíku ve vzduchu.

» Číst více


ZoologieOpiceBiosféra

Šedý duch pralesa

Pokud se jednou ocitnete v indonéské džungli na Kalimantanu poblíž Balikpapanského zálivu, v parku Sungai Wain, mačetou se prosekáte deštným pralesem k základně Jamaludin, a první jazyk, který uslyšíte, bude čeština, nedivte se. Čeští vědci už několik let hrají v této oblasti důležitou úlohu. Podařilo se jim nejen spatřit, ale i natočit v podstatě naprosto neznámou opici Hulmana běločelého. Nyní se naši vědci navíc zařadili po bok místních ochranářských organizací a bojují proti stavbě obří dálnice, která by měla procházet pobřežní oblastí parku.

» Číst více


Chat

expert na speciální techniku

Pavel Maletínský

Ředitel a majitel společnosti GOLDSILVER s.r.o., která se věnuje speciální technice a službám, zejména v oblasti odhalování odposlechu, ochrany proti odposlechu a skryté monitorovací audio-video technice, dále odstranění špionážních programů v tzv. "chytrých" telefonech a odhalování odposlechových monitorovacích programů v počítačích a PC sítích. Společnost dodává jakoukoliv speciální – útočnou i obrannou techniku v této oblasti. Více v reportáži Odposlechy – ofenzivní technika z cyklu PORT.

V pátek 25. března 2011