Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích

Klikněte pro větší obrázekČeští medvědi tedy tzv. bears jakoby neexistovali. Jsou zalezlí ve svých norách a spí hlubokým zimním spánkem. Přesto se mezi nimi našel Jan Ungrman, který navázal na zaniklou skupinu Czech Bears, a založil CZ Medvědy. Jakým činnostem se tohle sdružení věnuje? Jsou medvědi vyčleněni z českého gay života? A jak se takový medvěd vůbec pozná? Podle těla anebo duše?

Klikněte pro větší obrázekŽe nelze být homosexuálem a zároveň křesťanem? Omyl! Ekumenické sdružení LOGOS ČR sdružuje právě homosexuály s darem víry. Jak LOGOS vznikl? Vychází mu rezervovaná církev vstříc? Směřuje lidstvo k ateismu nebo naopak k obrodě víry?

Klikněte pro větší obrázekShe Mon zkoumá hranice své tělesnosti. Tělesnými modifikacemi přetváří sebe i druhé. Co si pod pojmem „tělesné modifikace“ představit? Co lze zažít skrze prožitek bolesti? Jde o rituál anebo náboženství?

Klikněte pro větší obrázekViktorie Čermáková a Karel Steigerwald s Divadelním studiem Továrna připravili představení na Nové scéně Národního divadla podle kultovního románu Vladimira Sorokina Třicátá Marinina láska. Marina rozmělňuje své tělo i duši v devětadvaceti lesbických vztazích, ale v žádném z nich nenalézá lásku. Co je tou třicátou láskou?

Klikněte pro větší obrázekA jako bonus se Daniel Nekonečný, zakladatel Královské vibrační skupiny a šiřitel nekonečných rozkoší, telepatickým mostem spojí s diváky Qéčka, aby společně odhalili tajemství, kterak dosáhnout harmonie duše a těla.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21. 4. 2013

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17. 4. 2013

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11. 4. 2013

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 16. 8. 2019 08:44

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • vaclav moravec 16. 1. 2019 00:20

  Neco tak silenyho by nevymysleli ani komunisti v 50 letech. Doufam, ze ti ma…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady