Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích

DeStyl – 5× jemně destilovaný design a styl. V dnešním díle se můžete těšit na queer návrháře, na křehký český design, na queer i nequeer porcelán, českého Galliana a v neposlední řadě na módní-nemódní přehlídku.

Móda je obecně vnímána spíše jako doména gayů. Karl Lagerfel, Yves Saint Lorain, Versace, Tom Ford, Mark Jacobs, Alexander MC Queen – všichni tito návrháři byli gayové. Jak moc se jejich tvorba odlišuje od těch ostatních?

Ondřej Batoušek je mladý designér porcelánu, který překvapil svým posledním modelem vázy Bleskovky a dekorace v podobě květáku s nožičkami. Jak se dostal k tvorbě těchto objektů? Jak moc je jeho umění queer a kde se vlastně inspiruje?

U nás v Čechách se někdy Josefu Klírovi říká český Galliano. Ale je opravdu tento přední český návrhář tak extravagantní? Co navrhuje nejraději? Nedávno spojil své jméno s designem porcelánu. Jak moc je velký rozdíl mezi navrhováním designu pro porcelán a pro šaty? Koho obdivuje, kde bere inspiraci a koho by rád oblékl?

Projekt Kolouchův sen tvoří dvojice Hana Poislová a Michaela Huffsteter. Tvoří modely na pokraji reality. Něco mezi kostýmem a nositelnými šaty. Samy tomu říkají móda-nemóda a posunují tak hranici vnímání oděvu. Jsou jejich modely ještě nositelné? A pro koho je vůbec tvoří?

Na všechny otázky sice odpověď asi nedostanete, ale přesto to bude hodně zajímavé…

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21. 4. 2013

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17. 4. 2013

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11. 4. 2013

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 16. 8. 2019 08:44

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • vaclav moravec 16. 1. 2019 00:20

  Neco tak silenyho by nevymysleli ani komunisti v 50 letech. Doufam, ze ti ma…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady