18+
26 minut
Q

1. červen 2010

Obsah dílu

Špičkou jazyka

Části dílu

02:40
Špičkou jazyka
  Britské spisovatelky Sarah Watersové jsme se při příležitosti její autogramiády a scénického čtení v divadle Minor ptali, zda by ji ještě dnes vzrušila četba jejího debutu – dnes už kultovního lesbického románu Špičkou jazyka (Tipping the velvet). Povídali jsme si i o její zkušenosti s filmaři, kteří podle této knihy natočili seriál pro BBC, o homosexualitě viktoriánské Anglie nebo taky o tom, zda a proč touží čtenáře šokovat.
  10:23
  Lesbické rodiny
   Každá pátá lesba a každý desátý gay je rodičem. Psycholožka Eva Polášková rozebírá problematiku rodičovství homosexuálních párů, mluví o tzv. minoritním stresu a potřebě úpravy legislativy v této otázce.
   12:30
   O holčičce
    S režisérkou Lucií Ferenzovou jsme si povídali o její inscenaci O holčičce v pražské Meetfactory. V představení hrají samé holky, a to i několik mužských postav. Proč? Je hlavní postava kluk anebo holka? A jak se vlastně vede divadlu v Meetfactory?
    17:15
    Muž a feminista?
     Sociolog Martin Fafejta hovoří o emancipaci žen, filozofce Judith Butler a o svém vlastním feminismu.
     20:17
     Protopunk z roku 2013
      Vídeňská queer kapela Norah Noizzze & Band zahrála na festivalu eLnadruhou v pražském klubu Vagon. Děvčat jsme se ptali, jak je na tom rakouská queer scéna, je-li rozdíl mezi ženským a mužským uměním či co to vlastně znamená ten protopunk z roku 2013, který hrají. Holky taky zahrály jejich nezapomenutelný hit Sitting in a heterobar.
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      8. červen 2010

      Q na sociálních sítích

      Napište nám