18+
27 minut
Q

7. prosinec 2009

Obsah dílu

Sex-appeal

Části dílu

02:15
Téma
  Co na druhých lidech považujeme za „sexy“? Je „sex-appeal“ cosi změřitelného, kategorizovatelného, obecně posouditelného, nebo jde především o osobní preference, kouzlo, komunikační „zážeh“? Trvá „sex-appeal“, nebo s časem opadá? Co je to „charisma“?
  Navštívili jsme finále soutěže „Muž roku 2009“ koncem léta ve východočeském Náchodě.
  11:03
  Art
   S doktorem Jiřím Jaskmanickým, galeristou z Českého centra fotografie jsme letem světem prolétli dějinami (nejen mužského) aktu v české fotografii od Drtikola po Přibyla. Zajímalo nás, jestli každé zobrazení nahého lidského těla lze považovat za akt, kdy je lidský akt eroticky nejpřitažlivější, a jestli v umění vůbec existuje cosi jako „pornografie“.
   19:37
   Rozhovor
    Začátkem října hostilo pražské divadlo Archa v rámci hudebního festivalu Stimul koncert výrazné postavy kanadské electro hudby – zpěvačky, hudebnice, performerky a gender provokatérky, která si říká Peaches. Bára s režisérkou Veronikou se na koncert stylově vybavily bradkou a knírem. Možná proto je rozhovor s queer ikonou současné muziky zavedl až ke vzpomínání na flitry ve vousech legendárních „Cockettes“, k písním o těhotných chlapech i k povídání „holkách s kníry“ a „klucích s kozama“ v publiku. Také ale o svobodě sebevyjádření a nesnesitelném uniformním tlaku mainstreamu.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    14. prosinec 2009

    Q na sociálních sítích

    Napište nám