18+

Q

19. březen 2008

26 minut
Q

19. březen 2008

Obsah dílu

Jeden svět

Části dílu

00:01
Qnews
  02:54
  Report
   Desátý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech "Jeden svět" letos uvedl noční maraton queer filmů. S organizátory a porotci jsme se zamysleli nad tím, jestli je stále ještě třeba zahrnovat queer témata do kategorie lidských práv a trochu prorokovali, kam se budou queer dokumenty ubírat v budoucnosti. Uvidíte ukázky ze dvou výjimečných filmů - izraelského aktivistického snímku "Svaté město uvádí" a portrétu amerických queer dvojčat "Červený bez modré".
   12:26
   Qtéma
    Pokud jste měli v českých kinech možnost vidět film Sandi Simchy DuBowskiho "B*h je mi svědkem" o gayích a lesbách v řadách ortodoxních židovských věřících, snímek indického režiséra Parveze Sharmy "Džihádem za lásku" pro vás nebude překvapivý. Film je mozaikou několika osobních příběhů muslimských věřících, kteří se perou se svým queer osudem a s odsudky zástupců vlastního náboženství. Film se snaží pohlížet na Islám zevnitř a zkoumat, jestli je skutečně tak nepřátelský a radikální, nejen pokud jde o odlišnou sexuální orientaci.
    19:10
    Qfilmy
     Máme pro vás taky ukázky z pěti hraných queer filmů, které se objeví v sekci "Jiný břeh" na letošním Febiofestu, pozvánku na filmovou premiéru a soutěž o originální dekomunizační tričko.
     24:51
     Qtipy
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      26. březen 2008

      Q na sociálních sítích

      Napište nám