Monako - závod králů

Na tři dny v roce opanuje poklidné knížectví chaos. Monako je poslední městskou závodní tratí formule 1. Znamená tradici i jedinečnou výjimku. Francouzský koprodukční dokument

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na tři dny v roce opanuje poklidné Monacké knížectví chaos. Rychlostí 200 a místy dokonce i 300 km/h burácejí po městských třídách, bulvárech, stoupáních i tunelech mechanická monstra formule 1. Řítí se na dosah fascinovaných zástupů lidí, které tentokrát z bank, hotelů, jachet a kasin láká opojná vůně motorového oleje, benzinu a spálené gumy.

Monako je poslední městskou závodní tratí, která přežila. Znamená tradici i jedinečnou výjimku. Všude jinde se okruhy staví na míru. Mají po technické stránce špičkový povrch trati, striktní zabezpečení, které má udržet diváky v bezpečné vzdálenosti, a obrovské volné plochy pro toho, kdo v důsledku chyby nebo zbytečného rizika nezvládne zatáčku. Monako nemá žádné z tohoto typu vybavení, ale přesto, nebo právě proto, je nejvýznamnější událostí v kalendáři fanoušků motoristických závodů po celém světě.

Originální názevMonako - Le circuit de princes
Stopáž51 minut
Rok výroby 2005
 ST
ŽánrDokument