Fokus ČT24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

I v 21. století 100 milionů křesťanů čelí pronásledování. Útoky teroristů jsou při tom jen špičkou ledovce. Seznamte se s opomíjeným tématem ve Fokusu ČT24.

Co víme o pronásledování křesťanů?

Pokud se člověk sám nezajímá o situaci křesťanů ve světě, asi ho nenapadne, že ve 21. století stále zhruba 100 milionů z nich čelí nějaké formě pronásledování. Když vidíme útok na kostel v muslimské zemi, příliš nás to nešokuje. Tak nějak se to dá jednou za čas čekat. Ovšem atentáty či útoky radikálů jsou jen špičkou ledovce, nejrůznější formě šikany, pronásledování čelí křesťané ve zhruba padesáti zemích světa. Důvody nepřátelského postoje tamních vlád či většinové společnosti ke křesťanství jsou nejen náboženské, ale i politické, jako v Číně nebo na Kubě, či sociální jako v Indii. Situace křesťanů se komplikuje i v Evropě, kde jsou všechna náboženství vytlačována do soukromé sféry. Pokud se křesťané drží své víry, mohou se v některých evropských zemích dostat až do konfliktu se zákonem.

O situaci křesťanů ve světě diskutují Dan Drápal, publicista a pastor, Ondřej Vaněček z občanského sdružení Res Claritatis a redaktorka České televize Hana Scharffová. Své osobní zkušenosti ze setkání s pronásledovanými křesťany ve světě líčí biskup Václav Malý.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • iva 10. 2. 2015 14:16

  Vymahani dluhu nebo kradeze a podvody?

  Kazdy z nas musi souhlasit s tim, ze dluhy se platit museji, jediny problem je…

 • Jan 25. 7. 2013 11:02

  Národe probuď se!

  Každý rok je na světě zamordováno 100000 křesťanů, do toho patří znásilňování, únosy, nucení k opuštění svých domovů a ničení k…

 • Maxwell 29. 7. 2012 15:32

  zajimavý dokumunt

  Ano, nápodobně, jen více takových dokumentů... V České televizi málo obvyklý jev.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu