Fokus ČT24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Válka v Afghánistánu – z blízka v pohledu reportéra Fokusu ČT24

Afghánská válka

Režisér pořadu Bohumil Vostal spolu s kameramanem Petrem Kolnerem natáčeli exkluzivně pro toto vydání Fokusu přímo v Kábulu.

Emami JamilaováVe 26minutovém dokumentu vystoupí mladá novinářka nejsledovanější afghánské televize TOLO Emami Jamilaová. Bude mluvit o tom, jakou hrozbu pro Afghánky představují už jen pouhé mírové rozhovory s radikálním hnutím Taliban, pro které je západní pojetí ženských práv nepřijatelné. Sama jako filmařka zažila vyhrožování, svůj sen moderovat talkshow pro ženy si přesto nechce nechat vzít.

Aaron SmithNa kábulské letecké základně mezinárodních sil ISAF poskytl Fokusu rozhovor klinický psycholog armády USA Aaron Smith. Rok 2010 byl dosud nejkrvavějším pro NATO vedené síly v Afghánistánu – americký lékař odpovídá, co radí vojákům, jak se vyrovnat s krizovými situacemi.

Aaron SmithV Praze pak Fokus natáčel s americkým spisovatelem Gregorym Feiferem, který dlouhá léta působil v Moskvě a o sovětské invazi do Afghánistánu v 80. letech napsal knihu Velký hazard. V rozhovoru pro Fokus přichází sparalelami, které konflikty v Afghánistánu přinášejí. Diváci se dozvědí, v čem jsou si vojenské intervence SSSR a USA v Afghánistánu podobné a v čem ne, z čeho se Američané mohli poučit a zda existuje naděje, že dlouhá desetiletí trvající konflikt opravdu někdy skončí. Pořad Fokus o Afghánistánu přinese také exkluzivní archivní záběry z vysílání Československé televize v 80. letech.

Tvůrci pořadu

Režie a scénář: Bohumil Vostal
Kameraman: Petr Kolner
Střih: Martin Hubáček
Dramaturg: Tomáš Šponar
Zvuk: Martin Všetečka
Produkce: Magdaléna Štamfestová, Michael Preiss

Přehrát video

Diskuse diváků
 • iva 10. 2. 2015 14:16

  Vymahani dluhu nebo kradeze a podvody?

  Kazdy z nas musi souhlasit s tim, ze dluhy se platit museji, jediny problem je…

 • Jan 25. 7. 2013 11:02

  Národe probuď se!

  Každý rok je na světě zamordováno 100000 křesťanů, do toho patří znásilňování, únosy, nucení k opuštění svých domovů a ničení k…

 • Maxwell 29. 7. 2012 15:32

  zajimavý dokumunt

  Ano, nápodobně, jen více takových dokumentů... V České televizi málo obvyklý jev.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu