Fokus ČT24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Winton Train: unikátní projekt, který má takzvané Wintonovy děti vrátit o sedmdesát let zpátky v čase. Trasu Praha – Londýn s nimi projede i náš štáb.

Winton Train je projekt, který má připomenout hrdinství sira Nicholase Wintona a napínavé osudy českých židovských dětí, kterým nabídl šanci přežít holokaust. Po stejné ose jako před sedmdesáti lety vyjede vlak počátkem září z Prahy a až do Londýna s ním pojede i štáb České televize, která je generálním partnerem.

V pořadu vystoupí jedno ze zachráněných Wintonových dětí Tomáš Graumann i se svými dvěma dětmi Danem Graumannem a Lynette Riceovou, kteří společně s ním cestovali vlakem Winton Train od 1. do 4. září 2009 z Prahy do Londýna. Rozhovor poskytla také Barbara Wintonová, dcera sira Nicolase Wintona, který zachránil 669 dětí. Bude mluvit o tom, jaké to je, být dcerou muže, kterému se povedl jeden z nejobdivuhodnějších činů při záchraně židovských dětí. Propojíme tak pocity potomků zachráněných dětí i samotného zachránce v atmosféře jedoucího historického expresu vypraveného po sedmsedáti letech od unikátních dětských vlaků vypravených v roce 1939.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • iva 10. 2. 2015 14:16

  Vymahani dluhu nebo kradeze a podvody?

  Kazdy z nas musi souhlasit s tim, ze dluhy se platit museji, jediny problem je…

 • Jan 25. 7. 2013 11:02

  Národe probuď se!

  Každý rok je na světě zamordováno 100000 křesťanů, do toho patří znásilňování, únosy, nucení k opuštění svých domovů a ničení k…

 • Maxwell 29. 7. 2012 15:32

  zajimavý dokumunt

  Ano, nápodobně, jen více takových dokumentů... V České televizi málo obvyklý jev.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2009
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu