Fokus ČT24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Počítačové hry procházejí obrovským boomem a zároveň jsou i celosvětovým byznysem. Jejich svět poodhalí ve třech příbězích Fokus ČT24.

Téma: Počítačové hry na prahu třetího tisíciletí

Davidovi Kubcovi je 26 let. Na počítačích hraje hodně a dlouho a je to na něm možná vidět. V počítačových hrách se Davidovi snoubí celá řada zájmů a koníčků – technologie, Japonsko, hudba, film nebo komix. David Kubec je na slovo vzatý odborník a historik moderních dějin computerových her.

Film, komixy, hudba, nová média, technologie a samozřejmě počítačové hry. O tom všem píše novinář a publicista Darek Šmíd. Na jeho články lze narazit v časopisech jako Premiere, Hype, Score, DVDmag a další. Zaujaly ho online hry – konkrétně Second Life. Název víc než přiléhavý. Díky velké variabilitě a svobodě Second Life představuje samostatné komunikační médium, virtuální realitu, která tu skutečnou nebezpečně připomíná.

Martin Klíma tvoří hry a světy určené exkluzivně pro lidskou fantazii. Absolvent pražského matematiko-fyzikální fakulty se podílel na vzniku pravidel hry Dračí doupě – fantasy hry na hrdiny. Při ní hráč potřebuje tužku, papír, kostky, schopného vypravěče, takzvaného Pána jeskyně, a soubor instrukcí pro situace, ze kterých Pán jeskyně příběh pro hráče sestavuje.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • iva 10. 2. 2015 14:16

  Vymahani dluhu nebo kradeze a podvody?

  Kazdy z nas musi souhlasit s tim, ze dluhy se platit museji, jediny problem je…

 • Jan 25. 7. 2013 11:02

  Národe probuď se!

  Každý rok je na světě zamordováno 100000 křesťanů, do toho patří znásilňování, únosy, nucení k opuštění svých domovů a ničení k…

 • Maxwell 29. 7. 2012 15:32

  zajimavý dokumunt

  Ano, nápodobně, jen více takových dokumentů... V České televizi málo obvyklý jev.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 20 minut – Rok výroby: 2008 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu