Fokus ČT24 (4)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Může je spojovat vášeň pro cokoli. Moderní magazín o lidech, kteří mají mnoho společného.

Pro většinu z nás je často jen jedno město tím nejdůležitějším. Nemusíme ho mít napsané v občance. Třeba jsme tam promovali, založili rodinu, jeli stotřicet nebo ani nevíme proč, ale je nám tam dobře. Do jaké míry ovlivňuje genius loci ty, kteří obcím a městům vládnou? Jaké starosti řeší starostové a primátoři, když se nehádají o evropské peníze? Čím teď žijí jejich města? TomᚠVoženílek, reportér Fokusu, se vydal na toulky po krajině české a spravedlivě navštívil primátora metropolitního, starostu městského i starostu obecního.

Na Plzeň, Vávro, na Plzeň. Na Plzeň osvobozenou, průmyslovou, univerzitní, jednu z největších metropolí v Čechách. Za primátorem Pavlem Rödlem, jež byl původně stavebním inženýrem, pak hlavou jedné z plzeňských čtvrtí a dnes – primátorem. Jako každý muž z radnice chce i on pro své město to nejlepší.
Vlakem po více než 130 let staré dráze přijíždíme na opravdový západ Čech – do historického Chebu. Do města dnes možná neprávem odsuzovaného za dřívější historické tragédie. Cheb dnes už přitom může nabídnout svou lepší tvář. Právě tu chce vytáhnout a rozsvítit Jan Svoboda, starosta a divadelní nadšenec.
Středočeské Hrusice – místo, kde žil a tvořil Jaroslav Hašek i Josef Lada. Nesporně jedna z nejhezčích obcí u Prahy. Kdyby dnes žil malíř a spisovatel Lada, možná by do svých obrázků a pohádek zakomponoval současného starostu Ladislava Tesaříka. S ním jsme se ostatně vydali hledat plusy a minusy fenoménu Hrusice.
Přes 10 milionů obyvatel Česka žije ve více než 6 tisících měst a obcí. Co město, to jiný genius loci, starosta, primátor a jiné problémy. Je to pro starostu lepší na vsi nebo v krajském městě? Nikdo z námi oslovených mužů radnic nám nepomohl. Jsou prý spokojení. A tak asi doopravdy platí, že všude dobře, doma nejlépe.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • iva 10. 2. 2015 14:16

  Vymahani dluhu nebo kradeze a podvody?

  Kazdy z nas musi souhlasit s tim, ze dluhy se platit museji, jediny problem je…

 • Jan 25. 7. 2013 11:02

  Národe probuď se!

  KaĹždĂ˝ rok je na světě zamordovĂĄno 100000 křesĹĽanĹŻ, do toho patří znĂĄsilňovĂĄnĂ­,…

 • Maxwell 29. 7. 2012 15:32

  zajimavĂ˝ dokumunt

  Ano, nĂĄpodobně, jen vĂ­ce takovĂ˝ch dokumentĹŻ... V ČeskĂŠ televizi mĂĄlo obvyklĂ˝ j…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2008
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu