Fokus ČT24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Může je spojovat vášeň pro cokoli. Moderní magazín o lidech, kteří mají mnoho společného.

Kdo zachrání jediný život, jako by zachránil celý svět: asi nejznámější verš z Talmudu. Záchranu lidského života považujeme za něco výjimečného, za hrdinský čin. Mezi námi žijí ale také ti, kteří mají právě zachraňování lidí v popisu práce. Na jejich bedrech denně leží tíha lidských osudů, svádějí boj s časem, s přírodou, s utrpením, s nemocemi. Lucie Horáčková, reportérka FOKUSU, divákům v sobotu představí tři zachránce životů.

O Češích se říká, že je to jeden z nejsportovnějších národů na světě. Snad každý z nás umí plavat, většina také lyžuje. České hory každou zimu praskají ve švech – a tohle nadšení si bohužel vybírá svou daň. Každému, kdo se na horách dostane do svízelné situace, je připraven pomoct i Adolf Klepš, náčelník Horské služby. Krkonoše brázdí už třiadvacet let.
Na to, aby člověk mohl být zachráncem, nemusí umět skvěle lyžovat, slaňovat nebo řídit sněžný skútr. Zdravotní sestra Eva Kuličková se denně pere o životy dětí tak malých, že se vejdou do dlaně. Budova pražské porodnice U Apolináře vypadá tak trochu jako čarodějnická škola v Bradavicích. Namísto kouzel se tady ale malí pacienti učí ty nejzákladnější věci: dýchat, polykat, žít.
Volají je k pokusům o sebevraždu, k jednání s vyděrači nebo únosci. Musejí umět uklidnit situaci a vžít se do pocitů druhých. Řeč je o vyjednavačích. Jedním z nich je také Jan Lomnický, vrchní komisař královéhradecké kriminálky. Kariéru vyjednavače vlastně zahájil už před sedmnácti lety, když ještě v uniformě křižoval ulice. Za tu dobu zažil chvíle, kdy mu tuhla krev v žilách – ale také momenty nesmírné euforie.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • iva 10. 2. 2015 14:16

  Vymahani dluhu nebo kradeze a podvody?

  Kazdy z nas musi souhlasit s tim, ze dluhy se platit museji, jediny problem je…

 • Jan 25. 7. 2013 11:02

  Národe probuď se!

  Každý rok je na světě zamordováno 100000 křesťanů, do toho patří znásilňování, únosy, nucení k opuštění svých domovů a ničení k…

 • Maxwell 29. 7. 2012 15:32

  zajimavý dokumunt

  Ano, nápodobně, jen více takových dokumentů... V České televizi málo obvyklý jev.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2007 – P  4:3
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu