Fokus ČT24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Snad každý z nás někdy snil o tom, že si svůj čas a svoji práci bude řídit sám. Mohlo by se zdát, že život na volné noze má jenom samé klady: zbavíte se protivného šéfa, přeplněné kanceláře a pevné pracovní doby. V České republice žije odhadem asi 200.000 lidí, kteří se touto cestou vydali. Sami si shánějí práci, sami si všechno organizují – a jedině na svých bedrech také nesou rizika případného nezdaru. Jak se jim žije bez nadřízených a kolegů? Na to se ptala reportérka Lucie Horáčková.

Jeho jméno zná každý, kdo se aspoň trochu zajímá o adrenalinové sporty. Michal Maroši byl v Česku jedním z průkopníků závodění na horském kole a dodnes patří dokonce ke světové špičce. Na svém kole předvádí věci, ze kterých se slabším povahám musí točit hlava. Začal také natáčet a vydávat DVD se záběry z tréninků a závodů. Dozvíte se, jaká byla jeho cesta ke slávě – a také zjistíte, co stojí na jeho živnostenském oprávnění.
sledovanou talkshow, má vlastní pořad v rádiu, hraje v divadle i ve filmech. Ani Jan Kraus ale nebyl slavný odjakživa. Když si ještě za bývalého režimu předsevzal, že bude celý život na volné noze, určitě netušil, že se jednou bude muset živit třeba výrobou keramiky. Naučil se během těch hubených let něčemu?

Pokud vás zajímá, jak také vypadá v Česku život na volné noze, můžete to zjistit už v sobotu 31. března ve 20:05.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • iva 10. 2. 2015 14:16

  Vymahani dluhu nebo kradeze a podvody?

  Kazdy z nas musi souhlasit s tim, ze dluhy se platit museji, jediny problem je…

 • Jan 25. 7. 2013 11:02

  Národe probuď se!

  Každý rok je na světě zamordováno 100000 křesťanů, do toho patří znásilňování, únosy, nucení k opuštění svých domovů a ničení k…

 • Maxwell 29. 7. 2012 15:32

  zajimavý dokumunt

  Ano, nápodobně, jen více takových dokumentů... V České televizi málo obvyklý jev.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 21 minut – Rok výroby: 2007 – P  4:3
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu