Fokus ČT24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Snad každý ví, co to znamená „americký sen“: někdo podceňovaný a znevýhodněný dosáhne tvrdou prací ohromujícího úspěchu. Podobné příběhy známe z knih, z filmů, z vyprávění. Žijí ale i mezi námi takoví lidé? Čeští podnikatelé si přece často stěžují na malou podporu ze strany státu, na složité zákony, na daňovou zátěž. Skoro by se mohlo zdát, že v Česku se prostě vyniknout nedá. Bohumil Vostal se vydal hledat lidi, kteří dokázali překonat všechny překážky, od základů změnili svůj život a z otloukánků se stali ikonami úspěchu.

Příliš japonský pro Evropany, příliš evropský pro Japonce. V dětství a dospívání nebyl vlastně Tomio Okamura nikde tak úplně doma a smáli se mu v Praze i v Tokiu. Tomio ale dokázal svůj cit pro obě kultury zužitkovat jako nikdo jiný. Ročně do České republiky přiváží 130.000 japonských turistů a kromě cestovní kanceláře vlastní třeba také restauraci nebo kadeřnictví.
O Lindě Vavříkové mluvili Na nový účes si v některém ze salónů Libora Šuly počkáte i několik týdnů. Mají prostě plno, a není divu – Libor je několikanásobným vítězem tzv. kadeřnických Oscarů a vysoké nároky má i na svoje podřízené. Jen málokdo by asi tušil, že se Libor stal kadeřníkem proti vůli rodičů a první zákazníky přijímal ve sklepě. Kluk z malé české vesnice, navíc ještě gay, dokázal prorazit do velkého světa módy a krásy.
Všechny tři příběhy nabídne FOKUS ČT24 v sobotu 20. ledna ve 20:05.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • iva 10. 2. 2015 14:16

  Vymahani dluhu nebo kradeze a podvody?

  Kazdy z nas musi souhlasit s tim, ze dluhy se platit museji, jediny problem je…

 • Jan 25. 7. 2013 11:02

  Národe probuď se!

  Každý rok je na světě zamordováno 100000 křesťanů, do toho patří znásilňování, únosy, nucení k opuštění svých domovů a ničení k…

 • Maxwell 29. 7. 2012 15:32

  zajimavý dokumunt

  Ano, nápodobně, jen více takových dokumentů... V České televizi málo obvyklý jev.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 21 minut – Rok výroby: 2007 – P  4:3
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu