Prostor pro zpravodajství amatérů. Reportéři "z lidu“ zaznamenávají realitu kolem sebe.

Obyvatelé obce Hněvotín si mohli o víkendu prohlédnout obecní kroniky, které pochází už z poválečných let. První kroniku schválil prezident T.G. Masaryk. Mezi největší záhady, které pamětní kniha vydala, patří nález téměř dvou a půl kilogramu stříbrných mincí. Polovina sbírky je umístěna ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.

V Černé Vodě probíhal 27. října tradiční výlov rybníka. Vodní plocha má asi šestnáct hektarů a je majetkem Lesů České republiky. Jedná se o hlavní chovný rybník. Každý rok se zde vyloví kolem 100 až 120 metráků ryb. Převážně to jsou kapři, ale našel by se zde i tolstolobik bílý nebo amur bílý.
Myslivecké sdružení na Horňácku uspořádalo v katolickém kostele historicky první svatohubertskou mši za všechny živé, ale i zemřelé myslivce. Mše byla spojena s tradičními mysliveckými prvky, i pod oltářem byly složeny lovecké trofeje. Místní obyvatelé doufají, že se podaří na Horňácku založit novou tradici právě v podobě svatohubertské mše.
Mnoho dalších zajímavých příspěvků přinese v neděli 25. listopadu měsíčník Digináves.

Měsíčník amatérských zpravodajů České televize, který vychází ze stejnojmenného projektu redakce zpravodajství – viz www.diginaves.cz. Každou poslední neděli v měsíci se tak na obrazovce zpravodajské stanice ČT24 objevují reportáže, které natočili a sestříhali televizní nadšenci z nejrůznějších koutů republiky. Do vysílání ČT24 se ale dostanou jen ti nejlepší. Projekt Digináves je otevřený a na uvedených internetových stránkách má naději na svou šanci každý budoucí spolupracovník.

Premiéra vždy v poslední neděli v měsíci od 9:05 na ČT24.

E-mail: diginaves@ceskatelevize.cz
Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3