TV program Osobní program  
čtvrtek 18. 1. 2007
ve 21:55 na ČT1

Fenomén dnes

PST4:3  
Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
 Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí
/ivysilani/10119576319

Předchozí díl další díly Následující díl

 

Další zdroje:
Informace o Evropě
EUROPA - EU v kostce
U nás v Evropě


Současnost v souvislostech. Každý týden velká reportáž v dramaturgii A. Majstorovičové

Šibalové a taškáři

Fenomén dnes: Šibalové a taškářiFenomén dnes: Šibalové a taškářiFenomén dnes: Šibalové a taškářiFenomén dnes: Šibalové a taškáři

Ve statistikách si Česko stojí v míře korupce velmi špatně. Jsme někde na průměru střední a východní Evropy, ovšem výrazně zkorumpovanější ve srovnání s vyspělými zeměmi. Kolik se toho o korupci namluvilo v nejrůznějších vládních prohlášeních, kolik komisí pro její potírání bylo sestaveno. Zcela bezvýsledně. Zaměřili jsme se na tzv. "velkou korupci" - tedy činnost lidí, kteří mají spravovat veřejný majetek, ať už na komunální či státní úrovni. Nehledali jsme horké kauzy, spíše jsme sledovali co korupci předchází, co ji provází a čím končívá. A kdo na ni doplácí tím, že nezasloužené požitky někde chybí a my občané kvůli tomu nedostaneme věci, které si předplácíme například v podobě daní. Politici někdy zlehčují své vlastní korupční chování slovy jako "šibal" či " taškář". Jak šibalská je to ve skutečnosti taškařice? Tyto otázky si klade reportáž redaktora Martina Jazairiho a režisérky Petry Ležákové.

Autoři: Martin Jazairi a Petra Ležáková

Fenomén podle Adama Černého: „Naše peníze“


Dostali jste se někdy do situace, kdy jediným řešením byl úplatek?

ano, víckrát (45%)
ano, jednou (7%)
ne, nikdy (48%)
celkový počet hlasů: 42

Soutěž

Máte chuť spojit příjemné s užitečným – vyzkoušet svoje vědomosti a třeba vyhrát dárek od České televize? Od toho je tu naše soutěž. Odpovězte nám na otázku volně spojenou s aktuálním tématem Fenoménu dnes. Kdo první správně odpoví, dostane od nás knížku U nás v Evropě podle stejnojmenného pořadu.

Stopáž: 26 minut
Rok výroby: 2007
reklama

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 1352