26 minut

9. července

Obsah dílu

Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

Části dílu

01:08
Dopravní omezení v Praze
  Dopravu v Praze komplikují na několika místech opravy. Silničáři tím chtějí využít menší provoz v metropoli o letních prázdninách. Pracují teď zhruba na stovce míst.
  03:47
  Hromadná nehoda na dálnic D1
   Zhruba tři hodiny stála ráno dálnice D1 u Průhonic ve směru na Prahu. Provoz tam zastavila hromadná nehoda. Podle policistů ji zavinil muž, který se měl před tím pokusit vyloupit auto na parkovišti u čerpací stanice.
   04:18
   Dopravní omezení v Českých Budějovicích
    Na více než 20 dopravních uzavírek a omezení mohou v létě narazit řidiči v Českých Budějovicích. Dělníci opravují rušné i ty méně frekventované silnice.
    06:42
    Nezaměstnanost v Česku
     Nezaměstnanost v Česku v červnu dosáhla 3,6 procenta. Lidí bez práce bylo přes 270 tisíc, tedy zhruba stejně jako v květnu. Volných pracovních míst je i nadále míň než zájemců o zaměstnání. Nejvíc lidí bez práce je v Ústeckém kraji, respektive hlavně na Mostecku. Naopak nejmíň jich hledá zaměstnání v Praze a na Vysočině.
     07:14
     Kompenzace pro ovocnáře
      15 milionů eur tedy bezmála 380 milionů korun vyčlení Evropská komise pro české pěstitele ovoce, zeleniny a révy jako kompenzace za škody, které jim na úrodě způsobily jarní mrazy. Na síti X to uvedl ministr zemědělství Marek Výborný s tím, že další peníze poskytne farmářům Česko z vlastních zdrojů.
      07:37
      Výročí položení základního kamene Karlova mostu
       Před 667 měl Karel IV. údajně položit základní kámen Karlova mostu. Legenda tvrdí, že tak učinil přesně v 5 hodin a 31 minut. V časných ranních hodinách dnes tohle výročí připomněl slavnostní průvod, který zakončilo symbolické poklepání základního kamene.
       08:25
       Zprovoznění plavební komory v Hoříně
        Plavební komoru Hořín na Mělnicku, která je po víkendovém požáru mimo provoz, chce Povodí Vltavy spustit zítra. Zatím ale v záložním režimu.
        10:30
        Kontroly lodí na dalešické přehradě
         Policie se zaměřuje jak na technický stav a potřebnou výbavu, tak třeba i na rychlost, kterou plují. U lodivodů pak policisté kontrolují, jestli mají platná osvědčení, a také jestli nepili alkohol.
         12:24
         Provoz pražského letiště
          Provoz pražského letiště bude zatím pokračovat bez omezení. Po jednání s odbory to oznámil člen představenstva společnosti Pavel Východský. Zástupci odborů včera vyhlásili stávkovou pohotovost, která stále platí.
          14:21
          Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš
           Špindlerův Mlýn chce znovu zakázat vjezd aut na hřebeny Krkonoš. Silnice je průjezdná od roku 2020. Řidiči se tak dostanou až ke Špindlerově boudě bez jakéhokoliv omezení, nebo nutného povolení. Cesta ale vede přímo národním parkem a doprava na ní podle města silně narůstá. Kvůli možným nehodám zároveň hrozí i ekologické havárie.
           16:18
           U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu
            Lezci začali zajišťovat skálu u táborského mostu přes rybník Jordán. Kvůli puklinám v kameni hrozilo, že se části skály zřítí přímo na silnici pod ní. Sanace ale v místě omezí dopravu, a to zřejmě až do konce listopadu.
            18:11
            Vydatnost karlovarských pramenů
             První možnost nahlédnout do podzemních vrstev, kterými pronikají léčivé prameny v Karlových Varech. Hydrogeologové spustili do vrtu malou kameru. Dosavadní výsledky jejich průzkumu potvrzují, že ložiska pramenů jsou vydatná.
             20:00
             Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění
              Začít měla v březnu, dosud si ale staveniště firma nepřevzala. Výsledek výběrového řízení totiž napadl jeden z neúspěšných uchazečů, kterému dal za pravdu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
              20:57
              Požární cvičení v Českém Švýcarsku
               Vzdouvací přepážku, tedy další pomoc při likvidaci možného požáru, nacvičovali dobrovolní hasiči v Českém Švýcarsku. Dočasná hráz je schopná zvednout výšku vodní hladiny v řece natolik, aby se z ní dala čerpat voda a cisterny ji tak nemusely složitě převážet z nádrží.
               21:01
               Výskyt račího moru na Vysočině
                Veterináři je potvrdili ohnisko na Chlébském potoce a na řece Nedvědičce. Zároveň na tocích zavedli mimořádná opatření. Patří mezi ně zákaz přemísťování ryb nebo dezinfekce rybářského náčiní.
                23:06
                Candáti jako lék na sinice
                 Dravé ryby v přírodním koupališti Stříbrný rybník v Hradci Králové, které tam správci na jaře nasadili, letos kvalitu jeho vody ještě příliš nevylepší. Už teď hygienici doporučují sprchování po každém vykoupání. Candáti ale v rybníku, který je součástí autokempu, zůstanou. Jejich vliv by se podle odborníků měl projevit v příští letní sezóně, kdy mají být hotové ještě další úpravy přírodní nádrže.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 10. července

                 Přehled dílů

                 4594 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. července

                 Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                 4. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám