26 minut

10. července

Obsah dílu

Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

Části dílu

01:00
Domolice kladenského nádraží
  Správa železnic začala s bouráním hlavního kladenského nádraží. Místo něj by měla vzniknout nová budova. Práce jsou součástí modernizace trati, která v budoucnu propojí Prahu, Kladno a Letiště Václava Havla.
  03:13
  Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný
   Po přezkoumání případu to řekl Nejvyšší soud. Stížnost k němu podal ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Nejvyšší instance už ale podmínku zrušit nemůže. Výrok by ale do budoucna mohl ovlivnit rozhodování justice v podobných případech.
   03:41
   Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku
    Ta byla od víkendu spolu s celým zdymadlem odstavená kvůli požáru strojovny. Provoz je zatím v záložním režimu. Kdy se podaří zprovoznit i menší komoru, zatím podle Povodí Vltavy není jasné.
    04:02
    Zvýšení důchodů
     Důchody by se od ledna mohly zvýšit v průměru o 356 korun. Přesná částka se podle ministra práce Mariana Jurečky ještě dopočítá podle vývoje mezd.
     04:41
     Opravy Barrandovského mostu se protáhnou
      Opravy pražského Barrandovského mostu potrvají nejméně do konce listopadu. Rekonstrukci dopravně nejvytíženějšího přemostění v Česku silničáři původně plánovali do srpna. Most je ale v horším stavu, než se předpokládalo, a konstrukci proto museli nejprve vyztužit.
      05:39
      Policejní kontroly na D1
       Tradičně se začátkem prázdnin jsou častější policejní kontroly na silnicích i dálnicích po celém Česku. Dohlíží hlavně na frekventované úseky, kudy lidé odjíždí na dovolenou. Při poslední akci v neděli a v pondělí jenom na Vysočině policisté na místě udělili 283 pokut dohromady ve výši téměř 350 tisíc korun.
       06:57
       Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové
        Krajský soud v Hradci Králové začal projednávat případ vraždy čtrnáctiletého chlapce. V lednu letošního roku ho podle obžaloby na tamním nádraží napadl kuchyňským nožem třiatřicetiletý muž. Chlapec zemřel na místě. Muži hrozí výjimečný trest.
        08:27
        V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou
         V současnosti trvá cesta mezi krajským a hlavním městem po železnici dvě a půl hodiny, zatímco po silnici je to jedna hodina.
         08:54
         Rozšíření skladů pro zásobu paliv
          Areál ČEPRO v Hněvicích na Litoměřicku, v němž se skladuje benzin a nafta, se rozšiřuje o šest nových nádrží s kapacitou po deseti milionech litrů. Dělníci je teď skládají z velkých kovových plátů jako stavebnici. Sváry prochází několikanásobnou kontrolou těsnosti. Díky této investici se zvýší kapacita strategických zásob pohonných hmot terminálu ČEPRO asi o dvacet procent.
          09:49
          Stěhování sedmdesátitunového transformátoru
           Zajistit stabilní dodávky elektřiny domácnostem a snížit energetické ztráty. I to je cílem nové rozvodny, kterou staví dodavatel v centru Českých Budějovic. Dnes do ní kamion přivezl speciální transformátor, který má nízkou hlučnost, aby nerušil obyvatele v okolí.
           12:18
           Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže
            Začala dvouměsíční uzavírka hlavního tahu mezi Chebem, Mariánskými Lázněmi a Plzní. Důvodem je oprava mostu u jesenické nádrže. Řidiči tak musejí objížďkou po silnici třetí třídy. Obyvatelé Lipoltova, přes který náhradní trasa vede, se ale kvůli tomu obávají přetíženého provozu v obci.
            13:48
            Bouřky procházejí Českem
             Silné bouřky na řadě míst doprovázené přívalovým deštěm nebo kroupami postupují Českem. Větve, které spadly na trakční vedení, zastavily vlaky na hlavním koridoru konkrétně mezi Přeloučí a Kolínem.
             15:05
             Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta
              Uzavřená pro auta je také silnice mezi Novou Pecí a Jeleními Vrchy na Prachaticku. Tentokrát ne pro opravy, ale kvůli bezpečnosti chodců a cyklistů, kteří míří na výlety po šumavských stezkách. Podle policistů ale někteří řidiči zákaz stále ignorují. Proto jim už začali rozdávat pokuty.
              17:00
              Další odklad stavby cyklostezky
               Stavba cyklostezky mezi částí Orlického Podhůří a Brandýsem nad Orlicí se opozdí. Plánovaná trasa má vést přes tůně a podle ochranářů předchozí výzkum nezvážil výskyt chráněných obojživelníků v této oblasti. Potvrdila to i Česká inspekce životního prostředí. Aby svazek obcí stavební povolení získal, musí teď projektovou dokumentaci ještě o dané živočichy rozšířit.
               19:05
               Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově
                Kamenné kaskády v řece Úpě jako přírodní brouzdaliště pro osvěžení v horkých dnech. V Trutnově takto upravil koryto místní nadšenec. Lidé jeho nápad vítají, podle rybářů tím ale ohrožuje vodní život.
                20:43
                Praha vrátí vadné autobusy
                 Z pražských ulic zmizí přes 90 nových autobusů značky Iveco. Dopravní podnik je odstavil kvůli únikům nafty. Dodavatel vozů podle webu Zdopravy pracuje na nápravě chyby. Praha předloni objednala celkem 253 autobusů původem z Turecka, dodávky ale mají zpoždění.
                 21:02
                 Start rakety Ariane 6
                  Start evropské rakety Ariane 6 z Francouzské Guyany mohli zahlédnout i lidé z Česka. Přibližně v 11 hodin v noci horní stupeň rakety vypustil zbývající palivo. Světélkující mračno pak bylo několik minut vidět. Řadě pozorovatelů se tak podařilo neobvyklou podívanou vyfotit
                  21:25
                  Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy
                   Na Šumavě najdou turisté nová místa, na kterých se můžou vyfotit s lesy procházejícími přirozenou obnovou. Označené snímky poté můžou hned sdílet s tím, že je tak poskytnou i správě národního parku do jejího speciálního archivu.
                   23:10
                   Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska
                    Za 16 dní začne v Paříži letní olympiáda. Čeští sportovci, kteří se na ni kvalifikovali, tak ještě ladí formu před odletem. Například v Plzni se teď chystají na hry sportovní střelkyně a badmintonista.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    11. července

                    Přehled dílů

                    4597 dostupných
                    Stopáž26 minut

                    23. července

                    Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

                    23. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    22. července

                    Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                    22. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    19. července

                    Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                    19. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    18. července

                    Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    17. července

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    16. července

                    Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    15. července

                    Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. července

                    Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    11. července

                    Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    10. července

                    Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                    10. 7. 2024 na ČT1

                    Napište nám