26 minut

3. července

Obsah dílu

Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

Části dílu

01:20
Bezpečnost při plavbě na řekách
  Kampaň Státní plavební správy upozorňuje na základní, přesto běžně pořád porušovaná pravidla plavby. Rekreační plavba, i po velkých českých řekách, zažívá doslova boom. Na pronájem takové lodi a její řízení přitom vesměs není nutný ani žádný průkaz způsobilosti.
  03:53
  Počet kapitánů
   V Česku je momentálně na 69 tisíc držitelů průkazu způsobilosti k řízení malých a rekreačních plavidel. Jejich počet každoročně roste. Letos jich plavební správa do poloviny června vydala více než 1500.
   06:56
   Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6
    Na dálnici D6 začala stavba dalšího, 12km dlouhého úseku mezi Petrohradem a Lubencem v Ústeckém kraji. Na místě máme Milana Dandu.
    08:26
    Nový vlakový terminál v Liberci
     Nové centrální vlakové nádraží, které propojí autobusovou i městskou hromadnou dopravu za několik miliard korun, připravuje společně Správa želenic, Liberecký kraj a město Liberec. Projekt navazuje na modernizaci železniční trati z Liberce do Prahy. Cesta vlakem teď trvá dvě a půl hodiny. Zrychlit by měla na 69 minut.
     09:08
     Situace na regionálních letištích
      Složitou situaci na letištích po celé Evropě sledovala i ta regionální. Například v Českých Budějovicích dnes odbavili letadlo bez problémů. Čekat je mohou zpoždění či ztráta zavazadel.
      11:26
      Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky
       Z tisícovky kufrů, které z Prahy zase neodletěly, je už podle vedení terminálu nejméně polovina u svých majitelů. Zbytek by měl dorazit nejpozději ve čtvrtek. Problémy ale přetrvávají. Hlavně léky by proto lidé měli převážet v palubních zavazadlech.
       11:44
       Podnikání žen na mateřské dovolené
        V Česku zaměstnavatelé a firmy nabízejí podle dat Eurostatu i podnikatelských a zaměstnanecký svazů stále málo zkrácených úvazků. Zatímco v Evropské unii se jejich podíl kolem dvaceti procent, v Česku je to mezi pěti až deseti procenty. Mnohé matky by částečný úvazek přitom vítaly. A během mateřské dovolené úspěšně rozběhly soukromé podnikání.
        13:56
        V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet
         V hlavním městě čtvrtý den pokračuje 17. všesokolský slet. Největší sportovně-společenská akce letošního roku. Vrcholem sletového týdne bude předvedení hromadných skladeb v pražském Edenu. Na ploše se objeví v jeden moment až 2 000 sokolů.
         17:28
         Charita na MFF v Karlových Varech
          Doprovodný program Mezinárodního filmového festivalu v Karlových varech dává prostor také charitativním organizacím. Letos je oficiálním neziskovým partnerem nadace Jakuba Voráčka, která pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou.
          19:40
          Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku
           Takhle dnes dobrovolní hasiči v Národním parku České Švýcarsko nacvičovali použití tzv. vzdouvací přepážky – tedy dočasné hráze. V případě požáru je schopná zvednout výšku hladiny vody natolik, aby se z ní dala čerpat voda a cisterny ji tak nemusely složitě převážet z nádrží.
           20:05
           Hasiči posilují protipožární hlídky
            A ještě jednou Šumava. Kvůli turistům a teplému počasí tam posilují i požární hlídky.
            21:53
            Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni
             Divadelní Piknik ve Volyni přinesl na jih Čech nejúspěšnější inscenace tuzemských ochotníků. Ze sto padesáti her postoupilo do této celostátní přehlídky amatérské činohry 24 představení.
             23:03
             Nová kastelánka na hradě Svojanov
              Nové návštěvnické centrum, gotická zahrada, průzkum studny – to jsou novinky, které na hradě Svojanov chystá nová kastelánka Pavla Štusáková. Na začátku letošní sezóny nahradila Miloše Dempíra, který se staral o Svojanov 17 let a zásadním způsobem ho zvelebil.
              Přehrát celé video
              Stopáž26 minut
              Další díl
              4. července

              Přehled dílů

              4597 dostupných
              Stopáž26 minut

              23. července

              23. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              22. července

              Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

              22. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              19. července

              Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

              19. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              18. července

              Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

              18. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              17. července

              17. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              16. července

              Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

              16. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              15. července

              Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

              15. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              12. července

              Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              11. července

              Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

              11. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              10. července

              Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

              10. 7. 2024 na ČT1

              Napište nám