26 minut

4. července

Obsah dílu

Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

Části dílu

00:58
Zesílené policejní kontroly na silnicích
  Červenec a srpen, dva měsíce letních prázdnin jsou co se nehod na silnicích týká nejrizikovější z celého roku. Už v první prázdninový víkend byly 3 nehody smrtelné.
  03:01
  Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují
   Cena Naturalu za poslední týden vzrostla na průměrných 38 korun a 32 haléřů za litr, nafta se přiblížila 37 korunám.
   03:28
   Kapacita vlaků před víkendem
    Kvůli prodlouženému víkendu jsou pod náporem cestujících taky železniční dopravci. Třeba České dráhy radí dopředu sledovat obsazenost vlaků. Některé spoje jsou totiž už několik dní dopředu téměř vyprodané.
    05:16
    Podezření na vzpouru ve Valdicích
     Vězeňská služba ho při rozsáhlé středeční razii prověřila. Podezření se neprokázalo.
     06:37
     Další otrava HHC na Plzeňsku
      Policisté se zabývají další otravou u mladistvého. V posledním případě skončil čtrnáctiletý chlapec v plzeňské nemocnici na jednotce intenzivní péče. Vyzkoušel zakázanou látku HHCP. Od začátku prázdnin se podle policie v Plzeňském kraji dostalo k nebezpečné látce už téměř deset dětí.
      07:14
      Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory
       O něco blíž je vyhlášení nové CHKO Krušné hory, která, pokud na to dojde, bude největší v Česku. Část měst a obcí v centrální části Krušných hor s tím dnes vyslovila souhlas po měsících vyjednávání s Ministerstvem životního prostředí a s Agenturou pro ochranu přírody a krajiny.
       09:26
       Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti
        Žije tam bezmála 1 500 obyvatel, přesto je Dolní Dvořiště jednou z nejbohatších obcí v Jihočeském kraji. Důvodem jsou kasina podél hlavní silnice vedoucí k hraničnímu přechodu s Rakouskem. Právě tam teď vzniká kasino nové, podle územního plánu ale bez stavebního povolení.
        11:19
        V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet
         V pražském Edenu už za necelé tři hodiny vyvrcholí 17. všesokolský slet. Na ploše se v jeden moment objeví až 2000 sokolů, kteří budou cvičit jako jeden muž. Předvedou 12 skladeb.
         13:12
         Zájem o jednodenní dálniční známku
          Už půl milionů kusů se prodalo jednodenních dálničních známek. Ta je v nabídce od letošního března. Sahají po ní nejčastěji cizinci, kteří republikou pouze projíždí.
          15:19
          Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem
           Bezpečnější a širší je nová silnice mezi Novým Borem a Svorem na Českolipsku. Původní dvouproudou silnici teď nahradily čtyři pruhy a nová okružní křižovatku ve Svoru.
           15:49
           Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně
            Komplikace pro podnikatele v centru Plzně. Kvůli rozsáhlým opravám kolejí a množství uzavírek v okolí se jen těžko dostávají ke svým provozovnám. Většinou je to možné jen pěšky. Zásobování autem znamená riziko pokut.
            17:24
            Dny lidí dobré vůle ve Velehradě
             Ve Velehradě začaly 25. Dny lidí dobré vůle. Jeden z nejvýznamnějších tuzemských duchovních svátků připomíná slovanské věrozvěsty Cyrila a Metoděje.
             20:47
             Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech
              Zjišťují, jestli technologie fungují, jak mají a jaká je míra opotřebení betonu a výpustí. Dnes byla takto prověřována Jirkovská přehrada u Chomutova.
              22:36
              Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB
               Organizátoři ho uspořádali místo na hřišti v parku, koná se v královéhradeckých Šimkových sadech. Během tří dnů se na tamních trávnících vystřídá na 400 hráčů z 15 zemí.
               23:11
               Oprava rozhledny na šumavském Boubíně
                I po dvaceti letech láká turisty. Dřevěná rozhledna na šumavském Boubíně více než 1360 metrů nad mořem je opravená. Ročně ji navštíví zhruba 30 tisíc lidí. Potřebuje ale častější výměnu nosných prvků. Kubova Huť je musela vyměnit už třikrát za poslední čtyři roky.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                8. července

                Přehled dílů

                4597 dostupných
                Stopáž26 minut

                23. července

                23. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. července

                Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                22. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. července

                Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                19. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. července

                Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. července

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. července

                Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám