26 minut

28. června

Obsah dílu

Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

Části dílu

01:06
Odklízení škod ve vyplavené Blížejově
  Voda z nedalekých kukuřičných polí zatopila obec už potřetí za poslední měsíc. Povodeň, která přišla ve dvou vlnách, zasáhla domy, školu, domov pro seniory i místní obchody.
  03:04
  Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi
   Následky včerejší silné bouřky komplikovaly ještě dnes také dopravu v pražské Zbraslavi. Správa železnic tam musela odklidit z trati sesuté kamení, do kterého včera najel osobní vlak.
   03:55
   Výstraha před bouřkami
    Muže na Českobudějovicku dnes nepřímo zasáhl blesk. Uhodil do chaty ve chvíli, když majitel zavíral kovová vrata. Při příjezdu záchranářů byl při vědomí, popáleniny na jeho těle zdravotníci nenašli, k dalšímu vyšetření ho převezli na kardiologické oddělení. Výstraha před silnými bouřkami dnes platí do osmé hodiny večerní.
    04:23
    Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr
     U dvou dalších lidí navrhuje, aby soud schválil dohodu o vině a trestu. Skupina okolo lobbisty Michal Redla měla systematicky obsazovat klíčová místa v pražském dopravním podniku a ovlivňovat tak výběrová řízení.
     05:19
     Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení
      O slavnostní den nepřišli ani třeťáci z Chvalské školy v pražských Horních Počernicích. Ti museli včera narychlo utéct ze třídy kvůli pádu stropu.
      07:22
      Posldení školní den v Kladrubech u Tachova
       Poslední školní den, vysvědčení a pak už dva měsíce prázdnin. Na základní škole v Kladrubech na Tachovsku si kromě vysvědčení žáci domů odnesli i osvědčení o absolvování speciálního předmětu - etikety.
       08:54
       Provoz na dálnicích v poslední den školního roku
        A s prázdninami souvisejí také častější policejní kontroly na silnicích a dálnicích. Na vybraných stanovištích dohlíží na provoz na 1800 hlídek, které se kromě motoristů zaměřují také na cyklisty.
        10:46
        Policie kontroluje cyklisty
         Policie letos zatím eviduje zhruba o čtvrtinu víc nehod cyklistů než za stejné období vloni. Částečně je to podle ní také tím, že teplé počasí přišlo už brzy na jaře. Mezi nejrizikovější měsíce ale obecně platí ty prázdninové. I proto se teď s jejich začátkem policisté na prevenci a bezpečnost cyklistů zaměřují.
         12:40
         Přibývá požárů elektrokoloběžek
          Hasiči stále častěji vyjíždějí k požárům elektrických koloběžek a kol. První výsledky šetření tří takových případů z tohoto měsíce, které se udály na jihu Čech, podle hasičů opět ukazují, že důvodem byly technické závady na bateriích.
          14:55
          158. výročí bitvy u Hradce Králové
           Letos je to už 158 let od historicky největšího vojenského střetnutí na českém území, bitvy u Hradce Králové. Rozhodující střet prusko-rakouské války v roce 1866 každoročně připomíná několik akcí na Královéhradecku.
           17:08
           Zatopení dalšího hnědouhelného lomu
            Vodní nádrž, která bude mít v Česku druhý největší objem. Vzniknout má rozšířením nechranické přehrady na Chomutovsku. Vodohospodáři plánují, že po ukončení těžby nechají zatopit hnědouhelný důl Tušimice a obě nádrže pak propojí.
            18:55
            Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel
             12 kilometrů propojí Kaplici s Nažidly. Právě tam se v roce 2003 stala nejtragičtější nehoda autobusu v historii Česka. Politici tehdy slibovali rychlou nápravu. Dálnice má ale právě v této části 15 let zpoždění.
             20:44
             Do ulic noční Plzně se vydal bobr
              O jeho bezpečný odchyt se postarali strážníci. Hlodavce, který má rád vodu, pak odvezli k soutoku Mže a Radbuzy. A městská policie pomohla také srně, která uvázla v zábradlí.
              21:17
              Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech
               České i světové hvězdy stříbrného plátna právě zahajují 58. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Po červeném koberci před hotelem Thermal se před chvílí prošli hlavní hosté včetně amerického herce Vigga Mortensena.
               21:45
               Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
                Hvězdy českého i světového stříbrného plátna právě zahajují Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Do města tak i dnes mířili tisíce filmových nadšenců z celého světa.
                23:23
                Koupaliště před začátkem letní sezony
                 S letními prázdninami začíná i hlavní sezona na koupalištích. Někde už ale hygienici před kvalitou vody varují kvůli přemnoženým sinicím.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 1. července

                 Přehled dílů

                 4597 dostupných
                 Stopáž26 minut

                 23. července

                 23. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. července

                 Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                 22. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. července

                 Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                 19. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám