26 minut

1. července

Obsah dílu

Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

Části dílu

01:08
Nový stavební zákon přináší změny
  Ode dneška platí nový stavební zákon a s ním spojená digitalizace stavebního řízení. Cílem má být zrychlení a zjednodušení celého procesu. Zákon například ruší dvojí povolování staveb a řízení slučuje do jednoho. Některá povolení ale podraží.
  03:40
  Poplatky za stavební povolení
   Vedle nejistoty je za násobným vytížením úřadů i růst poplatků. Nejrazantnější navýšení přichází u povolení na studnu.
   04:27
   Dopady změn stavebního zákona
    A změny stavebního zákona dopadají i na samotné stavaře a firmy. Zájem klientů podle nich v posledních týdnech výrazně vrostl, někteří uvedli, že i kvůli nárůstu práce, museli část zakázek odmítat. Nový systém a stávající zahlcení úřadů může podle stavebníků vést k potížím s dotacemi nebo úvěry.
    06:01
    Potyčka na poli skončila střelbou
     Dopolední potyčka mezi dvěma muži na poli u dálnice D35 skončila střelbou. Proč a jak se konflikt u obce Dolní Roveň odehrál zjišťují policisté. Podle nich postřelený muž přišel na čerpací stanici, tam ho poté ošetřili záchranáři. Zanedlouho kriminalisté zadrželi podezřelého.
     06:25
     Dvě mrtvá těla po požáru
      Dvě mrtvá těla objevili hasiči při požáru rodinného domu v obci Kamenička na Jihlavsku. Případem se již zabývají kriminalisté a zjišťují totožnost obětí. Nařídili u nich soudní pitvu.
      06:44
      Dopravní omezení na pražské magistrále
       Řidiči musí ode dneška počítat s dopravním omezením na pražské magistrále. Pracovníci tam začaly s opravou stropní desky ve stanici metra Muzeum. Na Václavském náměstí zároveň probíhají práce v souvislosti se stavbou tramvajových kolejí.
       09:02
       Výluka na lince metra C
        S komplikacemi musí lidé v Praze počítat i v metru na lince C. Až do středy tam pokračuje výluka mezi stanicemi Pražského povstání a Háje.
        09:32
        Jak fungují v praxi zastávky na znamení
         Autobusy v rámci pražské integrované dopravy v hlavním městě a Středočeském kraji nově zastavují jen na znamení. Cílem opatření je zkrácení intervalů a větší plynulost dopravy.
         11:20
         Další škody po přívalových deštích
          Téměř pět set. Takový je počet událostí, ke kterým museli v noci vyjíždět hasiči hlavně v Jihomoravském a Zlínském kraji. Vydatné přívalové deště zvedaly hladiny řek, voda zaplavila domy nebo poškodila mosty.
          13:49
          Úroda ovoce v ČR
           Úroda ovoce bude letos v Česku patřit k nejhorším za posledních sto let.
           14:14
           Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku
            V Libochovanech na Litoměřicku pokračují problémy se sesuvem svahu - teď se tam kvůli dalšímu pohybu půdy propadla a popraskala silnice.
            16:01
            Branický most po půl roce opět v provozu
             Po rekonstrukci se mezi stanicemi Krč a Radotín vrátily vlaky. Práce na železnici však nekončí; zatím byla otevřena pouze jedna kolej, druhou zprovozní na konci října.
             16:53
             Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici
              Lékaři a sestry Dětského lůžkového odděleni a Lékařské služby první pomoci pro děti a dorost v Rokycanské nemocnici se obávají možného zrušení těchto pracovišť. Podle informací, které zaměstnanci mají, VZP nechce zachovat lůžkové oddělení ve stávajícím režimu. Proti jeho zrušení nebo jiné trasnformaci sepsali petici.
              19:07
              Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny
               Pokračují filmové Karlovy Vary. Festival dnes v premiéře představuje třeba nový snímek režiséra Jiřího Mádla Vlny.
               20:43
               Automatizovaná prodejna v Hořicích
                První non-stop prodejnu potravin v Královéhradeckém kraji otevřeli v Hořicích. Přes noc se obslouží zákazník sám.
                22:38
                Unikátní snubní prsteny Rožmberků
                 Unikátní snubní prsteny Petra Voka z Rožmberka a Kateřiny z Ludanic - lidé si je můžou vůbec poprvé prohlédnout v klášteře ve Vyšším Brodě.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 2. července

                 Přehled dílů

                 4597 dostupných
                 Stopáž26 minut

                 23. července

                 23. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. července

                 Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                 22. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. července

                 Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                 19. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám