26 minut

27. června

Obsah dílu

V základní škole v Horních Počernicích spadl sádrokartonový strop — Českem procházejí silné bouřky — Vážné dopravní nehody na jihu Čech — Střelec skončil v péči psychiatrů — Zvýšení poplatků na stavebním úřadě — Důkladnější filtrace odpadních vod — AVE CZ získala souhlas EIA se spalovnou s falešnými údaji — Jednání o koupi lanovky na Ještěd — Nárůst příjmů z placených stání pro turisty — Osmnáctiletý trest za útok na manželku — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Podpora výuky češtiny pro cizince — Příjezdová silnice k průmyslové zóně v Liberci — Žitenický zámek chtějí koupit místní — Autem na jih Evropy přes jižní Čechy — Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne zdražily — Na jihu Čech končí olympiáda dětí a mládeže — Hrady a zámky čekají v létě více návštěvníků — S čety nejsou žerty pod Kunětickou horou

Části dílu

01:02
V základní škole v Horních Počernicích spadl sádrokartonový strop
  Díky duchapřítomnosti učitelky, která ve chvíli, kdy slyšela praskání, okamžitě žáky vyvedla, se nikdo nezranil. V péči záchranářů kvůli reakci na stres a nevolnostem skončily 3 děti a jeden dospělý. Do nemocnice ale nikdo nemusel.
  02:02
  Českem procházejí silné bouřky
   Například hasiči v Praze už vyjeli k desítkám případů. Voda v metropoli zaplavila tramvajové tratě i stanici metra Můstek. Ve Zbraslavi pak najel osobní vlak do sesutého kamení a zeminy.
   02:33
   Vážné dopravní nehody na jihu Čech
    U Libějovic na Strakonicku zemřel po srážce s nákladním autem řidič osobního auta. Ve Strážném na Prachaticku pak záchranáři museli odvézt do nemocnice vážně zraněnou prodavačku poté, co vjel do výlohy obchodu senior s osobním autem.
    02:54
    Střelec skončil v péči psychiatrů
     Muž, který v úterý střílel z domu na ulici v Libčevsi na Lounsku, skončil v péči psychiatrů. Policie ho dosud ani neobvinila. Událost, při které se nikomu nic nestalo, zatím prověřuje jako výtržnictví.
     03:11
     Zvýšení poplatků na stavebním úřadě
      Stavební úřady přijímají v posledních dnech víc žádostí než obvykle. Důvodem je změna stavebního zákona. Od pondělí totiž stát mj. zvýší některé poplatky. Například u studní se částka zvýší ze současných tří set korun na deset tisíc.
      03:52
      Důkladnější filtrace odpadních vod
       Čistírny vod by měly do roku 2045 filtrovat nebezpečné látky, včetně zbytků léčiv. Nařizuje to evropská směrnice. Nové zařízení, které z odpadní vody dokáže odstranit například veškerá antibiotika a hormony, spustila jako první v Česku Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze.
       05:53
       AVE CZ získala souhlas EIA se spalovnou s falešnými údaji
        Tvrdí vedení Pardubic s odkazem na zjištění odborníků. AVE CZ se ohradila.
        07:06
        Jednání o koupi lanovky na Ještěd
         Liberečtí zastupitelé jednají o koupi lanové dráhy na Ještěd. Město se dohodlo s Českými drahami, které lanovku a přilehlé pozemky vlastní, na kupní ceně ve výši bezmála 39 milionů korun.
         08:48
         Nárůst příjmů z placených stání pro turisty
          Zájem turistů o Český Krumlov se opět zvyšuje. Zpoplatněných autobusů letos výrazně přibylo. Na placeném stání se jich za den vystřídá několik desítek. Městu tak rostou příjmy z parkování.
          10:43
          Osmnáctiletý trest za útok na manželku
           Muž, který v pohlavních orgánech své ženy odpálil petardu, půjde na 18 let do vězení. Plzeňský krajský soud zároveň rozhodl o vyhoštění Oleksandra Slaika z Česka, a to na 10 let.
           11:22
           Meteorologové varují před silnými bouřkami
            A teď už míříme do Blížejova na Domažlicku, kde voda z deště při silné bouři vyplavila některé ulice nebo zahrady.
            12:55
            Podpora výuky češtiny pro cizince
             Lepší výuka češtiny v tuzemských školách pro zahraniční žáky. Ministerstvo ji chce podpořit dalšími 90 miliony korun. Například na základní školy v Česku letos chodilo přes 70 tisíc cizinců převážně ukrajinských válečných běženců.
             14:49
             Příjezdová silnice k průmyslové zóně v Liberci
              Na konci 90. let minulého století začala v Liberci vyrůstat první průmyslová zóna financovaná soukromou společností. Součástí toho měly být dvě příjezdové komunikace napojené na rychlostní silnici I/35 směrem na Prahu a do Německa. Dodnes je jen jedna a kapacitně nestačí. Hejtmanství proto řeší, kdo ji postaví.
              17:30
              Žitenický zámek chtějí koupit místní
               Obyvatelé Žitenic na Litoměřicku sepsali petici, ve které požadují referendum kvůli koupi tamního zámku. Památka je podle nich v dobrém stavu a v obci by pro ni bylo využití. Zastupitelé ale vypsání referenda odmítli. Lidé se proto chtějí obrátit na soud.
               19:10
               Autem na jih Evropy přes jižní Čechy
                Více policistů a bezpečnostních akcí na silnicích a dálnicích. Řidiči s nimi musejí počítat už od zítřka, kdy začnou letní prázdniny. Právě s odjezdem lidí na dovolené bude o víkendu v terénu na 1800 dopravních hlídek.
                20:42
                Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne zdražily
                 Podle údajů společnosti CCS cena litru benzinu stoupla o 29 haléřů. V průměru tak za něj řidiči zaplatí něco málo přes 38 korun. Nafta se pak na čerpacích stanicích prodává za 36 korun a 65 haléřů. Oproti minulému týdnu narostla její cena o víc než padesátník.
                 21:05
                 Na jihu Čech končí olympiáda dětí a mládeže
                  Zúčastnilo se jí bezmála 3,5 tisíce žáků a studentů, kteří soupeřili ve 20 sportech. Nejvíce medailí, celkem 88, získali v soutěži krajů mladí sportovci z Prahy, druhý skončil výběr z Jihomoravského kraje a třetí příčka patří kraji Středočeskému.
                  21:30
                  Hrady a zámky čekají v létě více návštěvníků
                   S prázdninami očekávají nápor návštěvníků také tuzemské hrady a zámky. Řada z nich proto chystá i další doprovodné akce. Například k hudebnímu festivalu se koncem července připojí státní zámek v Telči.
                   23:04
                   S čety nejsou žerty pod Kunětickou horou
                    Dva týdny, jedenáct vystoupení a sedm tisíc diváků. Východočeské divadlo v Pardubicích jako první profesionální soubor uvádí pohádku „S čerty nejsou žerty“. Už teď jsou všechna představení pod Kunětickou horou vyprodaná.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    28. června

                    Přehled dílů

                    4597 dostupných
                    Stopáž26 minut

                    23. července

                    23. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    22. července

                    Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                    22. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    19. července

                    Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                    19. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    18. července

                    Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    17. července

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    16. července

                    Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    15. července

                    Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. července

                    Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    11. července

                    Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    10. července

                    Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                    10. 7. 2024 na ČT1

                    Napište nám