26 minut

26. června

Obsah dílu

Nedostatek středních škol — Složení žáků pražských škol — Nový slovenský prezident Peter Pellegrini přijel do Prahy — Pietní akt na Ďáblickém hřbitově — Sedmnáctiletý trest za vraždu čtyřletého chlapce — Trolejbusové linky v Liberci — Vrcholí přípravy na KVIFF — Ukončení chovu šelem na Jindřichohradecku — Trest za otravu zvířat — Chebsko žádá omezení prodeje pyrotechniky — Konec veterinární pohotovosti v Plzni — Zákaz hazardu v Chrášťanech platí — Vodní záchranáři na Lipně v pohotovosti — Kroužkování čapích mláďat — Podvodní dron hlídá čistotu plzeňských nádrží — Předposlední den letní olympiády dětí a mládeže — Výluka vysílače Jihlava-Javořice

Části dílu

00:58
Nedostatek středních škol
  Nedostatkem míst na středních školách a hlavně penězi na jejich výstavbu se bude zabývat vládní výbor pro strategické investice. Po schůzce s vedeními Prahy a Středočeského kraje to řekli premiér Petr Fiala a ministr školství Mikuláš Bek.
  03:36
  Složení žáků pražských škol
   Víc než třetina nově přijatých studentů na pražské střední školy v metropoli nebydlí. Do hlavního města dojíždějí nejčastěji z okresů Praha-východ a Praha-západ.
   04:06
   Nový slovenský prezident Peter Pellegrini přijel do Prahy
    Nejdříve u budovy Filozofické fakulty položil věnec na památku učitelů a studentů zavražděných loni v prosinci. Následně ho prezident Petr Pavel přijal na Pražském hradě. Obě hlavy státu vyzdvihly především spolupráci a dobré vzájemné vztahy.
    04:27
    Pietní akt na Ďáblickém hřbitově
     Na pražském Ďáblickém hřbitově si lidé připomněli oběti komunistického režimu. Pietní akt se konal u místa, kde jsou v šachtách pohřbeni, popravení nebo umučení političtí vězni.
     04:43
     Sedmnáctiletý trest za vraždu čtyřletého chlapce
      Na 17 let do vězení za loňskou vraždu chlapce poslal ústecký soud Michala Pokutu. Ten podle verdiktu na mosteckém sídlišti bodl nožem čtyřleté dítě v náručí svého otce. Chlapec na místě zemřel.
      05:49
      Trolejbusové linky v Liberci
       Tramvaje, nebo trolejbusy. Tuhle otázku teď řeší vedení Liberce, a to kvůli výstavbě nové trati na tamní největší sídliště Rochlice a dál do Vesce a Doubí. Větší šanci mají podle radnice trolejbusy. Jejich zavedení na trasu je levnější a vyhovuje také ekologickým normám.
       07:07
       Návrat tramvají na horní část Václavského náměstí
        Pražský dopravní podnik zahájil stavbu tramvajové trati v horní části Václavského náměstí. Potrvá tři roky a po jejím dokončení se provoz tramvají historicky vrátí zpátky pod Národní muzeum.
        09:18
        Vrcholí přípravy na KVIFF
         V Karlových Varech vrcholí přípravy na 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Začne v pátek a potrvá do soboty 6. července. Promítací sály nabídnou 136 hraných a dokumentárních filmů.
         10:45
         Ukončení chovu šelem na Jindřichohradecku
          Po 10 letech sporů s úřady ruší svůj chov majitelka šelem z Jindřichohradecka. Zoologická zahrada v Táboře převezme dva lvy, které chovala. O jednu pumu se postará rakouská zoo. Pro další dvě žena zatím hledá místo.
          11:09
          Trest za otravu zvířat
           Muž, který letos na jaře podle žalobce otrávil několik chráněných dravců a šelem nedaleko Příbrami, odešel od soudu s podmíněným trestem a pokutou ve výši čtvrt milionu korun.
           11:33
           Chebsko žádá omezení prodeje pyrotechniky
            Lidi na Chebsku se už několik let potýkají s neustálými výbuchy od zábavní pyrotechniky. Loni v létě už kvůli ní hasiči vyjížděli také k několika požárům v krajině. Ve většině případů pyrotechniku odpalují turisté z Německa. V jejich zemi je prodej petard přísně regulovaný, v Česku ale pyrotechniku nakoupí celý rok.
            13:53
            Konec veterinární pohotovosti v Plzni
             V Plzni skončila nepřetržitá pohotovostní služba tamní veterinární kliniky. Pro majitele zvířat, která potřebují urgentní ošetření v noci, jiná možnost ve městě ani v regionu není. Jezdit s nimi tak musejí třeba až do Prahy.
             15:50
             Zákaz hazardu v Chrášťanech platí
              Vyhlášku večer schválili tamní zastupitelé. Hlasovali na základě referenda, které se konalo v půlce června. O případných sankcích za zrušení uzavřených smluv teď bude vedení obce s firmami jednat.
              18:39
              Vodní záchranáři na Lipně v pohotovosti
               V pohotovosti jsou ode dneška vodní záchranáři na Lipně. Nepřetržitě tam budou sloužit po celé prázdniny. Na největší vodní ploše v Česku pomůžou každoročně desítkám lidí, kteří se dostanou do problémů.
               20:31
               Kroužkování čapích mláďat
                Na jihu Čech začalo plošné kroužkování čapích mláďat. Ornitologové postupně prohlížejí všechna hnízda. Zatím to podle nich vypadá, že mladých bude víc než v jiných letech.
                22:32
                Podvodní dron hlídá čistotu plzeňských nádrží
                 Plzeňští biologové využívají podvodní dron na monitorování rostlin v rybníce. Díky tomu můžou jejich stav pozorovat ze břehu. Poprvé to vyzkoušeli teď, na začátku rekreační sezóny. Sledováním vodních rostlin chtějí mimo jiné udržet plzeňské rybníky čisté a vhodné ke koupání.
                 24:29
                 Předposlední den letní olympiády dětí a mládeže
                  Předposlední den letní olympiády dětí a mládeže je u konce. Právě se živě díváme na slavnostní předávání dnešních medailí na českobudějovickém výstavišti.
                  24:53
                  Výluka vysílače Jihlava-Javořice
                   Zítra mezi 6. a 15. hodinou proběhne plánovaná výluka vysílače Jihlava-Javořice. Programy České televize tak budou v daném čase nedostupné divákům, kteří z něj signál přijímají.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   27. června

                   Přehled dílů

                   4597 dostupných
                   Stopáž26 minut

                   23. července

                   23. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. července

                   Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                   22. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. července

                   Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. července

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. července

                   Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám