25 minut

25. června

Obsah dílu

Konec kanálu Dunaj–Odra–Labe — Počátky projektu — Modernizace vodovodních sítí na Královéhradecku — V celé Jihlavě už opět teče pitná voda — Spor o nejužší uličku v Praze — Trasa vysokorychlostní trati — V Přešticích na jižním Plzeňsku výrazně narůstá kamionová doprava — Jednání o zákazu hazardu v Chrášťanech — Sporná registrace pacientů na Českokrumlovsku — Policie zadržela muže, který střílel v Libčevsi — Povodí Vltavy usiluje o záchranu kempu Radava — Co bude s karlínskými kasárnami — Nemocnice potřebují před prázdninami více krve — V Karlových Varech přistálo první letadlo z Tel Avidu — Demontáž rozhledny napadené hmyzem — Archeologové na dně přehrady Mohelno — Ochránci přírody zachraňují mokřad na Vysočině

Části dílu

01:06
Konec kanálu Dunaj–Odra–Labe
  Záměr kanálu Dunaj–Odra–Labe je definitivně minulostí. Zastupitelé Pardubického kraje odblokovali pozemky, rezervované pro jeho výstavbu.
  03:16
  Počátky projektu
   Propojení tří řek s Baltským a Černým mořem pro vodní dopravu se projednávalo v Česku i v rámci Evropské unie dlouhá léta. Mezi roky 2016 a 2018 nechalo Ministerstvo dopravy zpracovat studii proveditelnosti. Stavba vodního koridoru poté byla rozdělená do čtyř etap. Celková investice by přesáhla 580 miliard korun. Loni v únoru ale Fialův kabinet na základě svého závazku v programovém prohlášení celý projekt ukončil.
   03:48
   Modernizace vodovodních sítí na Královéhradecku
    Největší oprava vodovodního potrubí za poslední půl století. Na Královéhradecku vodárny modernizují síť, která zásobuje města a obce pitnou vodou. Za hranicí životnosti jsou trubky, některé vodojemy i přečerpávací stanice.
    05:40
    V celé Jihlavě už opět teče pitná voda
     Po včerejší odpolední havárii na páteřním vodovodu tam zůstalo bez dodávek asi 2,5 tisíce domácností. Z trubky o průměru 40 centimetrů se vylomil hydrant. Vodárnám se poškozenou část potrubí podařilo vyměnit ještě večer.
     06:00
     Spor o nejužší uličku v Praze
      Spor o jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Praze. Nejužší ulička vede k restauraci na malostranské Kampě. Její provozovatel na ceduli uváděl, že cesta slouží jen pro zákazníky. To ale není pravda a odmítal to i pražský magistrát.
      06:23
      Trasa vysokorychlostní trati
       Zastupitelé Ústeckého kraje rozhodli po více než šestihodinovém jednání o trase vysokorychlostní železnice spojující Prahu a Drážďany. Schválili trať s terminálem v Roudnici a Ústí nad Labem. Řada severočeských obcí ale proti schválené trase protestuje, obrátí se proto na soud.
       07:06
       V Přešticích na jižním Plzeňsku výrazně narůstá kamionová doprava
        A ve špičce dochází ke komplikacím. Důvodem je oprava křižovatky u Nepomuku. Původně totiž objížďka vedla po nedaleké silnici třetí třídy. Ta se ale ukázala jako nevhodná pro nákladní dopravu. Ta teď jezdí přes město, které má už tak s tranzitem problémy. Denně tudy projíždí až dvacet tisíc aut.
        08:57
        Jednání o zákazu hazardu v Chrášťanech
         Zastupitelé Chrášťan projednají další postup ohledně zákazu hazardu v obci a to v návaznosti na výsledky referenda z půlky června. Jeho vypsání podpořily tři stovky občanů kvůli plánovanému zřízení dvou kasin.
         10:17
         Sporná registrace pacientů na Českokrumlovsku
          Lékařka, která měla ordinaci ve Větřní na jihu Čech, přeregistrovala pacienty bez jejich souhlasu. Na jaře ve městě ukončila praxi a odešla do ordinace v Českém Krumlově. Tamní nemocnice teď ale zjistila, že lékařka dostává takzvané kapitační platby, tedy pravidelné úhrady od zdravotních pojišťoven i za pacienty, kteří začali využívat péče praktiků přímo v nemocnici.
          12:15
          Policie zadržela muže, který střílel v Libčevsi
           Policie zadržela muže, který střílel z bytového domu na ulici v obci Libčeves na Lounsku. Zraněný nikdo nebyl.
           13:38
           Povodí Vltavy usiluje o záchranu kempu Radava
            Významný počin k zachování největšího kempu na Orlíku Radavy udělali zastupitelé v Kovářově na Písecku. Schválili první kroky vedoucí ke změně územního plánu a k napravení chyby z historie. Povedou k legalizaci táboření na břehu přehrady. Bez ní by milevský stavební úřad vyžadoval okamžité ukončení provozu.
            15:45
            Co bude s karlínskými kasárnami
             Správu pražských karlínských kasáren převezme městská firma. Smlouvu schválili radní hlavního města. Celý areál metropole získala v lednu a to směnou od státu. Ještě nedávno v něm fungovalo kulturní a společenské centrum. To ale začátkem června uzavřel stavební úřad kvůli chybějící kolaudaci.
             17:36
             Nemocnice potřebují před prázdninami více krve
              Nemocnice navyšují počty odběrů od dárců, aby si před prázdninami udělaly zásoby krevních konzerv. Podle nich v létě pravidelně dostupných dárců ubývá, a to hlavně kvůli dovoleným.
              19:28
              V Karlových Varech přistálo první letadlo z Tel Avidu
               Na karlovarském letišti dnes dopoledne přistálo první letadlo z izraelského Tel Avivu. Charterovou linku, která bude létat každý týden až do konce října letošního roku, se podařilo otevřít díky soukromé izraelské společnosti.
               19:45
               Demontáž rozhledny napadené hmyzem
                Sedmnáctimetrovou dřevěnou rozhlednu svaté Anny na Anenském vrchu, hlavním hřebenu Orlických hor, napadl dřevokazný hmyz. Do konce července ji proto dělníci kompletně opraví.
                21:12
                Archeologové na dně přehrady Mohelno
                 Archeologové prohledávají břehy vodní nádrže Mohelno na Vysočině. Ta je teď kvůli revizím upuštěná na své minimum. Na jejích březích tak pracovníci pokračují s výzkumem, který začali už před více než deseti lety. Od té doby našli na dně přehrady třeba pozůstatky obydlí z poslední doby ledové.
                 23:12
                 Ochránci přírody zachraňují mokřad na Vysočině
                  Český svaz ochránců přírody odkoupil mokřad Na Skřivánku nedaleko Jihlavy. V lokalitě tím chce zachovat podmínky pro chráněné rostliny i ohrožené živočichy.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  26. června

                  Přehled dílů

                  4597 dostupných
                  Stopáž26 minut

                  23. července

                  23. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. července

                  Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                  22. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. července

                  Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                  19. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám