25 minut

20. června

Obsah dílu

Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

Části dílu

01:06
Policie k zásahu při střelbě na FF UK
  Ředitel pražské policie Petr Matějček dnes před poslanci bezpečnostního výboru hájil postup policie před loňskou střelbou na Filozofické fakultě v Praze. Uvedl, že policie neměla před zákrokem informace o tom, že by chtěl útočník vraždit, pouze o tom, že hodlá spáchat sebevraždu.
  03:48
  Bezpečnostní opatření na školách
   Téměř bezprostředně po střelbě na filozofické fakultě zasedly krizové a bezpečnostní štáby ve všech vysokých školách a univerzitách. Zjišťovaly, jaká opatření mají a zda je není potřeba změnit.
   04:23
   Málo míst v pardubických školkách
    Většina rodičů budoucích předškoláků už zná výsledky o přijetí na mateřskou školu. Například v Pardubicích se víc než dvě stovky dětí nikam nedostaly.
    06:45
    Změny územního plánu v Praze
     Pražští zastupitelé se sešli na posledním jednání před letní pauzou. Na programu mají několik změn územního plánu. Jedním z nejdiskutovanějších je projekt výstavby nad kolejištěm pražského hlavního nádraží.
     08:17
     Přiletěl poslední vrtulník Venom
      Na letišti v Náměšti nad Oslavou dnes přistál poslední vrtulník Venom. Přiletěl z Pardubic, kde ho kvůli pracím na dráze v Náměšti nákladní letoun vyložil minulý týden. Tam také helikoptéru zkompletovali.
      08:38
      Hořících elektrokoloběžek stále přibývá
       Jen během posledních deseti dnů museli hasiči na Českobudějovicku vyjet ke třem případům. Všechny požáry způsobila technická závada na baterii.
       09:14
       Následky silných bouřek
        Severovýchod země zasáhly velmi silné bouřky s vichřicí. Bez elektřiny bylo ještě dopoledne přes 11 tisíc domácností. A bouřky si vyžádaly také lidský život. V Českém Těšíně usmrtil ženu padající strom.
        10:46
        Varování před bouřkami
         Bouřky se podle předpovědi začnou tvořit během odpoledne. Nejdříve na západě, později na ostatním území Čech. V nich se můžou objevit nárazy větru i kolem 90 km/h, větší kroupy a přívalový déšť.
         11:31
         Nedostatek policistů v Karlovarském kraji
          V Karlovarském kraji chybí přes 250 policistů. Čísla dnes zveřejnili starostové největších měst v regionu na tiskové konferenci v Sokolově. Podle nich je situace kritická a k udržení bezpečnosti v kraji už musí zasáhnout stát.
          13:35
          Dopadení zloděje kol
           Víc než 40 případů krádeží kol a elektrokoloběžek má na svědomí recidivista v Pardubicích. Policisté ho dopadli po čtvrt roce, způsobil škodu přes 400 tisíc.
           13:59
           60 let od akce Neptun
            Přesně před šedesáti lety se Černé jezero na Šumavě stalo dějištěm akce Neptun – provokace státní bezpečnosti, při které byly ze dna jezera vyzvednuty bedny s údajnými nacistickými materiály. Ty měly zvrátit politické dění především v západním Německu. Falešné dokumenty pro akci Neptun měla dodat sovětská tajná služba.
            16:36
            Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji
             Prezident Petr Pavel druhým dnem pobýval na své dvoudenní cestě po Ústeckém kraji. Zajímal se tam o vyloučené lokality a energetickou transformací.
             18:26
             50. ročník olympiády z češtiny
              Půl století českého jazyka pohledem olympiády z češtiny. Její celorepublikové kolo se tento týden koná už popadesáté, tentokrát na tábořišti nedaleko Stráže nad Nežárkou. Zatímco se za tu dobu z některých soutěžících postupně stali porotci, změnil se i jazyk.
              19:59
              V Libereckém kraji začíná Nesnězeno
               Platforma pro záchranu jídla má po celé republice už více než tisícovku partnerů. Jsou mezi nimi velké řetězce, ale také restaurace, kavárny, cukrárny a především pekárny.
               21:30
               Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové
                Galerie moderního umění v Hradci Králové v těchto chvílích zahajuje hned čtyři nové výstavy. Sledujete živě vernisáž jedné z nich. Po třiceti letech představuje díla významného britského sochaře Henryho Moora.
                21:37
                Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích
                 Přírodní lokalitu pod zámkem v Pardubicích posekala sekačka stará 70 let. Netáhnul ji traktor, ale pár českých noriků.
                 23:21
                 Óda na moje město v Českých Budějovicích
                  Na závěr se podíváme do Českých Budějovic. Tam lidé právě poslouchají Ódu na moje město. Vytvořilo ji více než 170 místních hudebníků, profesionálních i amatérských.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  21. června

                  Přehled dílů

                  4590 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. července

                  Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                  3. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  2. července

                  Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                  2. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  1. července

                  Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                  1. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. června

                  Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

                  28. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám