25 minut

21. června

Obsah dílu

Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

Části dílu

01:03
Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora
  Po víc než 15 letech sporů o pozemky konečně začala dostavba jihočeské dálnice D3 u Tábora. Jde tam o necelý půl kilometr dálnice, který chybí u motocentra bratrů Bratránkových, o jejichž pozemky šlo.
  03:22
  Kamiony si zkracují cestu přes obec
   A přes 300 pokut za poslední měsíc rozdali policisti řidičům kamionů u Staňkovic na Lounsku. Ti si totiž přes tuto obec, i přes zákaz, který tam pro ně je, zkracují cestu, aby se vyhnuli 80 kilometrů dlouhé objížďce.
   05:38
   Nový vývoj v kauze Dozimetr
    Praha podala trestní oznámení kvůli možné korupci a předražení zakázek dopravního podniku. Podle magistrátu to ukazují zadané audity. V případu už policie dřív navrhla obžalovat 11 lidí, právě kvůli podezření z ovlivňování tendrů. Mezi nimi i bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka nebo podnikatele Michala Redla.
    06:03
    Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí
     Zaplatí za ni 3 a půl miliardy korun. Jde o nejdražší nákup v historii města. Magistrát tam přestěhuje úředníky ze Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde bude ještě tři a půl roku v pronájmu. Banka v budově zůstane do konce roku 2026 a městu bude platit nájem.
     06:23
     Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě
      Podle meteorologů hrozí i supercely.
      08:26
      Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě
       Útočník tehdy za sebou zanechal 14 obětí. Šlo o nejtragičtější obdobnou událost v české historii. Oběti i pozůstalé bude na Palachově náměstí připomínat pomník v podobě třímetrového kamenného kvádru.
       11:34
       Bezpečnost na vysokých školách
        Univerzita v Pardubicích do 3 let instaluje komplexní systém zabezpečení včetně vstupních karet pro 10 000 studentů a pedagogů.
        13:36
        Mobilní aplikace pomáhá při pěstování chmele
         Výzkumný projekt nazvaný Pro chmel iniciovali pivovarníci ve spolupráci s Chmelařským institutem a farmáři. Aplikace pracuje se stovkami milionů údajů ze senzorů umístěných přímo na chmelnicích.
         13:46
         Opravy školních budov zkrátily vyučování
          Blížící se prázdniny jsou jediným obdobím, kdy můžou školy bez narušení výuky provést výrazné změny. Nněkteré školy proto žákům prodloužily prázdniny. O týden dříve skončily kvůli rekonstrukci jídelny třeba děti ze Základní Školy Spořilov v Pardubicích.
          15:31
          Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek
           Organizace Cermat zveřejnila v systému Dispy výsledky druhého kola přijímacích zkoušek na střední školy. Uspělo 89 procent uchazečů.
           16:02
           Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy
            Kvůli opravě mostu v Pěkné. Jenže ten je pořád ve stejném stavu jako vloni. Vodáci tak musí počítat s omezeními ještě letos. Navíc celý srpen bude u mostu, kde je zároveň výstupní místo, problém s parkováním.
            18:14
            Sklizeň jetele v Libereckém kraji
             Letos s dvoutýdenním předstihem. Jako první vyrazili do polí zemědělci na Turnovsku, aby stihli za sucha sklidit jetel inkarnát. Ten se pěstuje především na osivo, které z velké části putuje k zahraničním odběratelům.
             20:04
             Přáškování polí s kukuřicí
              Pole s kukuřicí se ještě nesklízejí, o ně je třeba ještě pečovat, např. práškováním z letadel. Na Prostějovsku a Přerovsku se teď provádí práškování nechemické proti škůdci zavíječi kukuřičnému.
              22:03
              ČT natáčí nový seriál Limity
               Filmový štáb režiséra Petra Zelenky natáčí v Ústeckém kraji nový seriál Limity. Společenská satira se zaměří na ekologii. Hlavní hrdina Karel a spolumajitel firmy na likvidaci odpadu se v průběhu osmidílného seriálu stane ikonou ekologických protestů.
               23:52
               Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony
                Během týdne nabídne 300 vystoupení a koncertů na třiceti místech ve městě. Tradičně se v Hradci Králové představí divadelníci a umělci ze všech koutů světa.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                24. června

                Přehled dílů

                4590 dostupných
                Stopáž25 minut

                12. července

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                9. července

                Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                9. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. července

                8. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. července

                Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                4. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                3. července

                Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                3. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. července

                Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                2. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                1. července

                Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                1. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. června

                Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

                28. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám