26 minut

17. června

Obsah dílu

Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

Části dílu

01:12
Výukové centrum na železnici
  Je nově v Dětenicích na Jičínsku na trati Kopidlno-Dolní Bousov a má i učit, jak zabránit nehodám na železnici.
  03:21
  Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích
   Aktivní národní zabezpečovač by tragické nehodě vlaků v Pardubicích předminulý týden podle společnosti RegioJet zabránil. Ukázal to její test, výsledky zveřejnila v tiskové zprávě.
   04:54
   Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení
    Úřad práce pro Prahu 10 a 4 nestíhá vyřizovat žádosti o příspěvek na bydlení. Lidé si stěžují na dlouhé fronty u přepážek i na pozdní vyplácení peněz.
    07:03
    Solární elektrárna u Mirovic na Písecku
     Fotovoltaickou elektrárnu chce vybudovat německá firma na hranici Jihočeského a Středočeského kraje. Vzniknout má nedaleko Mirovic na Písecku. Investor městu nabízí finanční kompenzaci, část místních ale s projektem nesouhlasí.
     09:10
     Jedna oběť po výbuchu munice
      Při výbuchu munice ve vojenském prostoru Libavá zemřel jeden voják - osm lidí je zraněných, z toho sedm vojáků z povolání a jeden občanský zaměstnanec.
      09:35
      Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4
       V úseku mezi Skalkou a Těchařovicemi se jezdí obousměrně zatím pouze jedním jízdním pruhem. Jen v některých místech stavbaři zprůjezdnili i ten pravý.
       10:23
       Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla
        Zřejmě nejdelší pravěkou mohylu v Evropě objevili archeologové v trase budoucí dálnice D35 u Hradce Králové. Monumentální pohřební památka patří do doby kamenné, v jejích vrchních vrstvách se ale nacházely i artefakty z bitvy z roku 1866.
        12:20
        Kvalita přírodních vod před tropickými dny
         Čeká nás týden letních i tropických teplot. A tak se pozornost začíná obracet i ke kvalitě vody v přírodních koupalištích. A podle zjištění hygienických stanic, ne všude je dobrá.
         14:41
         Začaly kontroly koupališť
          Na Vysočině není kvalita vody v přírodních koupalištích dobrá.
          16:02
          Zdržení narovnání serpentin u Bečova
           Práce na narovnání nebezpečných serpentin u Bečova nad Teplou nabírají zpoždění. Práce za téměř 113 milionů korun se ale opozdí nejméně o dva měsíce.
           17:49
           Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší
            V Ústí nad Labem končí další etapa přestavby okružní křižovatky pod Větruší. Práce začaly v únoru výměnou mostu nad ní. Řidiči nově mohou využívat celý objezd.
            18:48
            Zapojení studentů ve strakonické nemocnici
             Studenti gymnázia ve Strakonicích docházejí pravidelně do místní nemocnice a snaží se zpříjemnit čas dlouhodobě nemocným. Studenti si z nemocnice zase odnášejí zkušenosti třeba v podobě kurzu první pomoci.
             20:33
             Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech
              Dva houbaři z jihu Čech skončili s otravou na anesteziologicko-resuscitačním oddělení českobudějovické nemocnice. Pravděpodobně si spletli masáky s prudce jedovatou muchomůrkou tygrovanou.
              21:01
              Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích
               Za necelý týden začne v Jihočeském kraji olympiáda dětí a mládeže. Jejím centrem budou České Budějovice, ale soutěžit se bude i v Táboře a na Hluboké. Na českou olympiádu přijede 3400 mladých sportovců.
               22:54
               Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu
                S vlastníkem, tedy Českými radiokomunikacemi, proto dnes na vrcholu hory podepsal memorandum. S pomocí dotace pak kraj plánuje rekonstrukci. Ta by měla v ideálním případě začít za tři roky.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                18. června

                Přehled dílů

                4597 dostupných
                Stopáž26 minut

                23. července

                Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

                23. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. července

                Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                22. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. července

                Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                19. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. července

                Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. července

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. července

                Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám