25 minut

18. června

Obsah dílu

První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

Části dílu

01:12
První zápas národního týmu na fotbalovém euru
  Český národní tým čeká večer první utkání na fotbalovém euru v Německu. V Lipsku nastoupí od jednadvaceti hodin proti Portugalsku.
  03:53
  Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska
   V Lipsku začne první zápas české reprezentace na letošním mistrovství Evropy. Podle odhadů na tamní stadion zamířilo bez mála dvacet tisíc fanoušků ze všech koutů Česka.
   05:04
   Kontroly na česko-německé hranici
    Tisíce českých fanoušků se dnes přesouvaly do Německa na Mistrovství Evropy ve fotbale. Česko dnes od 21 hodin nastoupí proti Portugalsku. Lidé, kteří na šampionát míří, musí ale počítat se zvýšenými kontrolami na dálnicích.
    07:46
    Program evropského šampionátu
     Šampionátu se účastní 24 týmů, rozřazené jsou do šesti skupin. Česko hraje ve skupině F s Portugalskem, Gruzií a Tureckem. Do vyřazovací části postoupí 16 celků. Finále je na programu 14. července.
     08:27
     Bubny na hřišti SK Studenec
      Královéhradecký soud v odvolacím řízení rozhodl, že fanoušci na hřišti SK Studenec dál můžou používat bubny a trumpety. Což jim soud v Semilech původně zakázal poté, co si na hluk o nedělích stěžovali sousedi z blízkého domu.
      09:01
      Speciální kamery proti vjezdu kamionů
       Desítky kamionů a propadající se silnice trápí Mělník. Letos už jeden z hlavních tahů centrem dvakrát opravovali. Teď se navíc vedení obává toho, že ji kvůli rozsáhlé opravě vedlejší silnice zatíží tisíce kamionů. Přestože je v místě zákaz, děje se to teď. Nově proto mají na kamiony dohlížet speciální kamery.
       11:01
       Výcvik v Libavé pokračuje
        Ve vojenském prostoru Libavá po včerejším výbuchu munice pokračuje armádní výcvik. Vojenská policie ale uzavřela prostor kolem trhací jámy Čermná, kde mělo k incidentu dojit. Událost vyšetřuje s podezřením na usmrcení a ublížení na zdraví z nedbalosti.
        11:26
        Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění
         Centrum šumavského města bude uzavřené o měsíc déle, než radnice původně očekávala. Kromě dopravy už stavba komplikuje i plánované oslavy, které musí město přesunout jinam. Už teď musí auta jezdit po objížďkách, které mohou být i o šedesát kilometrů delší než cesta z Klatov po hlavním tahu.
         13:08
         Otrava houbami na Písecku
          Šest lidí se na Písecku otrávilo houbami a skončili v nemocnici. Jednalo se o tři různé páry. Pacienti snědli muchomůrku tygrovanou, kterou si zřejmě spletli s muchomůrkou růžovkou, které se říká masák.
          14:59
          Oprava mostu oblíbeného u filmařů
           Liberecký a Královéhradecký kraj přispějí každý 5 miliony korun na obnovu Podsemínského mostu v Českém ráji. Pískovcový most leží na hranici obou krajů a je ve špatném technickém stavu. Známým se stal díky filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.
           16:24
           Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení
            Slavnostním okamžikem, kterému přihlíželi jejich blízcí, ukončili tříletý učební obor obráběč kovů. Z jejich výučního listu nikdo nepozná, že vzdělání získali ve výkonu trestu. Po propuštění mají daleko větší šanci, že seženou práci.
            18:04
            Lidé bez domova obtěžují na kolonádách
             Hned dvě napadení zaměstnanců na kolonádách v Karlových Varech řešila ve dvou měsících Správa přírodních zdrojů a kolonád. Pracovníci se pak nejčastěji potýkají s lidmi bez domova. Ti obtěžují nejen je, ale taky lázeňské hosty.
             19:39
             Pasti na asijské sršně
              Plzeňští odborníci začali prověřovat pasti na invazní sršeň asijskou. První desítky kusů, vyvinutých na Západočeské univerzitě, začali instalovat na konci března. Právě s počátkem léta nastává důležité období, kdy je třeba hledat případná hnízda.
              21:18
              Nová přírodní památka na Mostecku
               Vláda připravuje vyhlášení nové národní přírodní památky v krajině pod zámkem Jezeří na Mostecku. Její součástí bude stezka od zámku k jezeru.
               21:45
               Oplocená Sněžka
                1 900 metrů plastové sítě znovu obepíná Sněžku. Má bránit turistům, aby přes léto ničili vzácnou flóru a faunu.
                23:48
                Buskers fest v Českých Budějovicích
                 Akrobaté, žongléři, muzikanti i klauni proměnili České Budějovice ve scénu pouličního umění. Až do pátku mají lidé možnost navštívit 14. ročník festivalu Buskers fest.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 19. června

                 Přehled dílů

                 4590 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. července

                 Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                 4. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 3. července

                 Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                 3. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. července

                 Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                 2. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 1. července

                 Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                 1. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 28. června

                 Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

                 28. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám