25 minut

14. června

Obsah dílu

Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

Části dílu

00:57
Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují
  Vlaková výluka tam skončí v létě. Práce jsou součástí stavby rychlostní dráhy mezi Prahou, Letištěm Václava Havla a právě Kladnem. Na tamních kolejích teď pracuje speciální stroj jediný v republice.
  03:17
  Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla
   Projekt se připravuje už 30 let. První cestující měl vlakový spoj na Ruzyň odvézt už na přelomu tisíciletí. Aktuální plán ale počítá s rokem 2030.
   04:05
   V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř.
    Na místě zasahuje přes 20 jednotek. Kromě středočeské pomáhají také hasiči z Prahy. Uvnitř haly je uskladněný karton, který má velkou výhřevnost, což podle hasičů komplikuje celý zásah. Příčiny vzniku plamenů zatím nejsou jasné.
    04:31
    Výbuch skladu pyrotechniky
     A k požáru vyjížděli středočeští hasiči také do obce Praskolesy na Berounsku, kde likvidují plameny po výbuchu skladu pyrotechniky. Na místě je Tomáš Sýkora.
     05:44
     Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo.
      Další tábořiště si protestující začali stavět na protější straně silnice. Původní stanoviště nechal úřad vlády včera vyklidit kvůli opravě opěrné zdi Kramářovy vily. Na místě zasahovali i policisté, kteří aktivisty odvedli.
      06:46
      Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech.
       Měli podezření, že by si mohla ublížit. Při pátrací akci z vrtulníku našli nejdřív její auto. Pár metrů od něj pak objevili také tělo hledané ženy. Ráno při požáru hasiči zároveň našli muže, který podle policie zemřel násilnou smrtí. Případem se už zabývají krajští kriminalisté.
       07:13
       V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie.
        Kriminalisté zatím nepotvrdili, že se jedná o podezřelého z vraždy 9leté dívky.Ta se ztratila 3.června cestou do školy. V úterý pak policie potvrdila, že její tělo se našlo v lese nedaleko Drážďan. Německá agentura DPA navíc uvedla, že podezřelý muž má být bývalým přítelem dívčiny matky.
        07:43
        Spory o pravidla pro předzahrádky
         Hospodářská komora Prahy 1 kritizuje nerovný přístup k podnikatelům v centru metropole ohledně zřizování restauračních předzahrádek. Podle ní systém není transparentní při udělování pokut nebo při postihování všech pochybení proti pravidlům hlavního města. Podle vedení Prahy se ale dané podněty nestíhají vyřizovat z kapacitních důvodů.
         09:51
         Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp
          Takový je plán písecké radnice. V areálu vodárny hodlá vybudovat parkoviště pro karavany a také zázemí pro vodáky. To ale kritizuje tamní opozice. Podle ní vodáci ve městě nejsou a daná lokalita je ani nepřiláká.
          11:43
          Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci.
           Návrh na vyhlášení referenda podali občané. Chtějí tak zabránit vzniku dvou kasin na území obce.
           12:05
           Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol.
            Už dnes proto dostali vysvědčení. Zatímco na základní škole na náměstí Míru projde modernizací pouze jídelna, tu ve Švermově ulici čeká kompletní rekonstrukce za víc než 140 milionů korun. I proto se do ní některé třídy ani v září nevrátí.
            13:37
            Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici.
             Tříletý obor obráběč kovů úspěšně absolvovalo dvacet odsouzených. Ti mají díky výučnímu listu po odpykání trestu daleko větší šanci na uplatnění.
             15:10
             Rekonstrukce muzea uranového dolu
              Šachta číslo 11 na Příbramsku. Uranovou rudu v ní těžily stovky politických věznů. Dosud se tam dostali návštěvníci jen výjimečně, teď se jim ale tohle historické místo má otevřít. Jak v dole Bytíz pracovali vězni, horníci i jeho obsluha ukáže interaktivní výstava.
              17:09
              Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná.
               Lidé, kteří míří do sousední země za fotbalem nebo třeba i za prací, tak musejí počítat se zdržením. Kontroly bude německá policie provádět namátkově jak na silnicích a dálnicích, tak i ve vlacích.
               17:45
               Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival.
                Tentokrát ho budou hostit severní Čechy a konkrétně areál u jezera Most. Pořádat ho bude tuzemský olympijský výbor spolu s městem Most.
                19:20
                Udržitelný festival
                 Alternativní zdroje energie, nízkoemisní doprava nebo možnost rostlinné stravy. I to letos patří k festivalu Rock for People, který se koná v Hradci Králové. Jeho organizátoři uvádějí, že chtějí mít jeden z ekologicky nejvíce udržitelných festivalů.
                 21:14
                 Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech.
                  Po celé léto budou dohlížet hlavně na dodržování pravidel ochrany přírody. V průběhu sezony se k nim připojí také policisté ze sousedního Bavorska, a to především kvůli rozdílným pravidlům turistiky při překračování státní hranice.
                  23:08
                  Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku
                   Brigádníci s hráběmi a sekačkami pracují v těchto dnech u nově vybudovaných tůní a stromořadí na Broumovsku. Po vydatných deštích z posledních týdnů začaly zarůstat rákosem a trávou.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   17. června

                   Přehled dílů

                   4597 dostupných
                   Stopáž26 minut

                   23. července

                   Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

                   23. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. července

                   Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                   22. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. července

                   Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. července

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. července

                   Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám