26 minut

13. června

Obsah dílu

Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

Části dílu

01:03
Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní
  V Pardubicích dnes přistál nákladní letoun, který měl na palubě dva americké vrtulníky Venom pro českou armádu. Jsou posledními celkem z 12 strojů systému H1 pořízených na základě mezivládní smlouvy z roku 2019. Česko se tím v této oblasti zbavuje závislosti na Rusku.
  03:09
  Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti
   Česká armáda dnes také předvedla část svého vybavení při speciální akci v Havlíčkově Brodě. Lidé si mohli vyzkoušet ovládání obrněného transportéru nebo třeba sledovat výsadky a slanění z vrtulníků. A součástí byl také přelet Gripenů, které mají v budoucnu nahradit americké bojové letouny F-35.
   04:43
   Policie zadržela aktivisty
    Policie odvedla aktivisty z tábořiště před Strakovou akademií. Stanovali tam a protestovali proti kabinetu. Úřad vlády ale nechal místo ohradit jako staveniště a vyzval je, aby prostor vyklidili. To ale odmítli.
    06:03
    3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy.
     Při předloňském požáru zemřely dvě ženy. Na místě tehdy zasahovala stovka hasičů. Vedení domova od té doby posílilo protipožární ochranu a zavedlo i systém elektronické signalizace.
     06:35
     Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky
      Lidé si je můžou půjčovat, pokud dodrží přísnější podmínky. Například nesmějí jezdit do odpočinkových zón, tedy do parků nebo k náplavkám. A nutné je také parkování koloběžek pouze na vyhrazených místech, protože jinak se nezastaví účtování za jejich výpůjčku.
      08:27
      Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách
       Radnice v Ústí nad Labem se snaží zastavit rozšiřování tamní takzvané vyloučené lokality. Za 70 milionů korun chce odkoupit vybrané bytové domy. Slibuje si od toho především zklidnění situace v dané oblasti.
       10:32
       Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní
        Nájemce, kterého vyberou, by podle města měl do areálu investovat. Dané společnosti ale uvedly, že své plánované náklady výrazně zvyšovat nechtějí. Zařízení už několik let chátrá. Poslední provozovatel skončil v Zámeckých lázních před čtyřmi lety z ekonomických důvodů.
        12:24
        Budoucnost Trojzemí
         O budoucnosti a spravedlivé proměně Trojzemí dnes jednali zástupci české, polské a německé strany. Hodnotili především dopad těžby v polském hnědouhelném dole Turów na kvalitu života lidí v okolí, a také postupný přechod na takzvanou zelenou energii. Jednání sledovala Barbora Silná, kterou zdravím.
         13:51
         Vodovod ve Václavicích
          Odstranit vrchní asfalt, pak přijdou na řadu výkopové práce. Právě tudy, pod vozovkou, povede nový vodovod. Připojit se na něj má asi 350 lidí. V jednom z nejstarších domů ve Václavicích mají zatím studnu plnou, chalupa stojí přímo na jednom z pramenů. Spoléhat ale na něj nechtějí.
          15:25
          Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky
           Zásadní je například pro léčbu pacientů s tuberkulózou. Jen loni se tam léčila asi čtvrtina všech případů v Česku. Z původní stavby zbyla při rekonstrukci pouze kostra. Moderní budova teď nabízí více lůžek i lepší vybavení. Přestavba přišla nemocnici na 326 milionů korun.
           16:16
           Obavy z nové střelnice v Táboře
            Jedno z největších sportovních střeleckých center se má v červenci otevřít v Táboře. Stávající majitelé areál v místní části Čekanice loni odkoupili v dražbě. Střelnice byla předtím zavřená. Místní se jejího znovuotevření ale obávají. A to i přesto, že v ní majitelé zvýšili bezpečnostní i protihluková opatření.
            18:07
            Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici.
             Tvoří ji přes 60 tisíc lebek a kostí. Stejný postup čeká ještě další 3 pyramidy. A stavebníci musejí dokončit rekonstrukci hřbitovní kaple. Práce na jedné z nejnavštěvovanějších tuzemských památek vyšly zatím na 111 milionů korun.
             20:25
             Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu.
              Účast už přislíbila řada sportovců. Například plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner přijedou přímo z Paříže. Festival opět představí různé sporty, které si návštěvníci budou moci vyzkoušet.
              20:58
              Stolní hry místo mobilů
               Nejoblíbenější věcí je pro děti mobilní telefon. Vyplývá to z průzkumu statistického úřadu. Přitom podle psychologů může právě závislost na mobilech způsobit u dětí deprese i sebevražedné sklony. Jedna z plzeňských základních škol se snaží své žáky od telefonů odpoutat a o přestávkách jim nabízí speciální program.
               23:17
               Lamy alpaka jako terapie pro seniory
                Lamy pomáhají důchodcům. Speciální forma terapie s těmito zvířaty podle odborníků zlepšuje psychiku, přináší radost a také zklidňuje. Pomáhá třeba klientům českobudějovického domova pro seniory.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                14. června

                Přehled dílů

                4597 dostupných
                Stopáž26 minut

                23. července

                Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

                23. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. července

                Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                22. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. července

                Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                19. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. července

                Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. července

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. července

                Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám