25 minut

12. června

Obsah dílu

Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

Části dílu

01:08
Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila
  Na koupi nového bytu v metropoli o rozloze 70 metrů čtverečních teď zájemce potřebuje skoro 15,5 ročních výdělků ve výši skoro 58 tisíc hrubého měsíčně. Podle developerů ceny navyšuje někdy až 10 let trvající povolovací proces. Zlepšení má přinést nový stavební zákon. Investoři v Praze aktuálně chystají až 145 tisíc nových bytů.
  03:43
  Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech
   Místní za jeho zachování ale sepsali petici, kterou se dnes zabýval kontrolní výbor hlavního města. Podle šéfa výboru Ondřeje Prokopa ale petenti nesehnali potřebnou tisícovku podpisů. Řekl taky, že ti, kteří s výstavbou nesouhlasí, zřejmě přijdou příští týden na jednání zastupitelů, kde se má o změně územního plánu v Letňanech rozhodovat.
   04:07
   Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo.
    Developer zatím přesnou podobu projektu nezveřejnil. Nad kolejištěm chce ale mimo jiné stavět i nové byty. Takový záměr kritizují někteří zastupitelé druhé městské části, Klub za starou Prahu nebo organizace Arnika.
    04:32
    Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech
     Praha i Brno by měly od července zmírnit pravidla pro výstavbu. Úprava vychází ze stavebního zákona, který jim umožní nastavit si vlastní parametry pro povolování staveb.
     06:17
     Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup
      A na Šumavě dokonce i penzionů. Daň v letošním roce vzrostla až o osmdesát procent. Navíc některé obce využily možnost zvýšit poplatky změnou místního koeficientu. O tom teď uvažuje stále víc obcí a měst. Kvůli nutnému navýšení rozpočtu.
      08:26
      Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády
       Důvodem je podle ní oprava zdi u Kramářovy vily. Protivládní aktivista, který na místě táboří, stánek opustit nechce. Zábor je podle něj protiústavní.
       09:08
       Problémy s digitalizací technických průkazů
        Některé úřady, které od začátku roku digitalizují technické průkazy aut, musejí nabírat další pracovníky. Uvádějí, že jinak by agendu nezvládly. A například ve Ždáru nad Sázavou už nestačili objednávky vyřizovat, a proto pozastavili vyvolávací systém. Přepis do digitální databáze podle úředníků zdržují a komplikují hlavně chybějící údaje v technických průkazech.
        10:59
        Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu
         Ten se ráno na 55.kilometru u Postoloprt na Lounsku převrátil na bok. Jeho řidiče, který měl vážné zranění, musel vrtulník přepravit do nemocnice. Během dne se kvůli havárii tvořily kilometrové kolony. Podle policie zatím není jasné, kdy úsek znovu otevřou.
         12:56
         Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju
          Policie uvedla, že zraněný nikdo nebyl. Řidič nákladního auta podle ní narazil do kolony, a tím poškodil 11 osobních aut. Kvůli odklízení následků havárie byl tunel od třetí hodiny odpoledne uzavřený.
          13:21
          Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi
           Vůbec poprvé jim ale k tomu posloužila jednotka pendolino. Výsledky stávajících měření mají podle nich pomoci při stavbě plánovaných vysokorychlostních tratí v Česku. Do nich má stát investovat v příštích letech na 800 miliard korun.
           14:13
           Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let
            Tématem se tato technologie stala i minulý týden - po srážce dvou vlaků v Pardubicích. Na zmodernizovaném úseku hlavního koridoru totiž systém nainstalovaný je, fungovat ale podle původního plánu má až od Nového roku.
            15:59
            Problémy s osvětlením stadionu
             Problémy s kolaudací zmodernizovaného fotbalového stadionu v Plané, a to kvůli jeho osvětlení. Obec na stavbu skoro za 100 milionů korun získala povolení. Když ale chtěla kolaudovat, přišly stížnosti z nedalekého letiště v Českých Budějovicích kvůli osvětlení, které má komplikovat přistávání letadel. Záření lamp na stadionu proto musí ještě posoudit Úřad pro civilní letectví.
             17:52
             V Hradci Králové začal festival Rock for People
              Na 8 pódiích nabídne do soboty přes 130 kapel a další program. Organizátoři očekávají až 40 tisíc návštěvníků. S jejich příjezdem souvisejí také dopravní komplikace v okolí letiště, kde se akce koná. Situaci na místě sleduje Věra Hofmanová.
              20:00
              Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století
               Po opravách bezpečnostního přelivu teď pracovníci osazují klapkový uzávěr. Ten má zajistit plynulejší regulaci odtoku, aby hráz byla lépe chráněná před povodní. Stavební práce za více než 200 milionů korun mají trvat do konce roku.
               22:00
               Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské
                Podobné zařízení v Česku dosud chybělo. U soukromých chovatelů žije podle České inspekce životního prostředí zhruba 200 velkých šelem. Stát je majitelům odebírá v případě, že nemají veterinární péči, správnou výživu nebo potřebná povolení.
                22:28
                Záchrana kriticky ohroženého motýla
                 A teď zamíříme do Krkonoš, kam se po 100 letech vrátili jasoni červenoocí. Kriticky ohrožený druh motýla v Česku vyhynul v 30.letech minulého století. Chovatelé získali vajíčka od polských kolegů a podařilo se jim rozmnožit je v umělém chovu. Podle odborníků je takový postup velmi náročný, protože horský motýl potřebuje pro svůj vývoj nízké teploty. Přesné místo, kde budou motýli znovu žít, ochranáři zatím tají.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 13. června

                 Přehled dílů

                 4597 dostupných
                 Stopáž26 minut

                 23. července

                 Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

                 23. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. července

                 Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                 22. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. července

                 Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                 19. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám