26 minut

7. června

Část: Mobilní signál na železničních koridorech

Obsah dílu

Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

Části dílu

01:02
Odklízení po vlakovém neštěstí
  Na koridoru v Pardubicích odstranili z kolejí poškozené lokomotivy a lůžkový vagón, kde zahynuli při čtvrtečním neštěstí 4 lidé.
  03:37
  Obnovení provozu na trati
   Před 1,5 hodinou vlaky místem kolem nové stanice Pardubice-Centrum znovu začaly jezdit bez omezení.
   03:48
   Mobilní signál na železničních koridorech
    České dráhy se chystají vybavit až 300 vozů takzvanými opakovači. Sílu mobilního signálu ovlivňuje vedle pokrytí také kovová konstrukce vlaku, která ho špatně propouští. To následně může na některých koridorech způsobovat komplikace s voláním nebo internetem.
    06:32
    Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově
     Nový kruhový objezd v Českém Krumlově řidiče nespojuje, ale spíš rozděluje. Alespoň názory lidí na něj se liší. Křižovatka má být pro řidiče bezpečnější, ale část lidí se obává, že naruší plynulost dopravy.
     08:28
     Nehoda sanitky na Třebíčsku
      Ve čtvrtek odpoledne se na Třebíčsku u odbočky na Petrůvky střetlo osobní auto se sanitkou, která mířila s pacientem do nemocnice. Pět lidí včetně řidičů obou aut utrpělo zranění.
      09:13
      Reklamace oprav na D1 u Koberovic
       Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo část dálnice D1 na Vysočině. 80.kilometrem ve směru na Prahu je omezený průjezd, kvůli tomu, že na povrchu dálnice se vytvořila prasklina a to ještě v záruční lhůtě.
       10:54
       Začaly volby do Evropského parlamentu
        Češi dnes a zítra vyberou 21 europoslanců, které na dalších pět let pošlou do sídel v Bruselu a Štrasburku.
        13:01
        Referenda v rámci evropských voleb
         Jedno z nich se koná v Mšeném-lázních na Litoměřicku. V lázeňské obci by chtěli investoři postavit až 14 větrných elektráren. Narazili ale na odpor místních.
         14:28
         Na Ještěd začnou jezdit autobusy
          Po pádu lanovky na Ještěd musí turisté už třetím rokem k vrcholu šlapat pěšky. Příští týden v sobotu se ale rozjede nová autobusová linka.
          16:15
          Rekonstrukce liblínské rozhledny
           Na Prachaticku začala rekonstrukce horské chaty Libín na stejnojmenném vrcholu. Po dlouhých diskusích ji od soukromého majitele koupilo město Prachatice, které v ní vidí turistický potenciál.
           17:48
           Začín 16. ročník noci kostelů
            Je tu každoroční Noc kostelů, koná se dnes už pošestnácté. Nejen neobvyklou denní dobou, ale i návštěvou běžně nepřístupných míst lákají stovky kostelů, kaplí, chrámů i klášterů po celém Česku. Třeba světově proslulý kostel svatého Jiří v Lukové na severním Plzeňsku.
            19:41
            Nejdek má po deštích špatnou vodu
             Havárie vodovodu v Nejdku na Karlovarsku. V části města lidem v minulých dnech tekla z kohoutků zakalená voda. Nedala se pít a nedalo se v ní koupat ani prát.
             21:46
             Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově
              Zajištění skal a svahů v Boršově nad oblíbenou turistickou stezkou u Vltavy se chýlí ke konci. Výškoví specialisté už zabezpečili skálu na Českobudějovicku, ze které padaly kameny.
              23:25
              Rytířský řád pro českého mistra skláře
               Rytířský Řád umění a literatury si z rukou francouzského velvyslance převzal karlovarský mistr sklář Zdeněk Drobný. U rozžhavených pecí strávil víc než půl století. Některé výrobky, jako například speciální vázy dokáže vyrobit jen on.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               10. června

               Přehled dílů

               4595 dostupných
               Stopáž26 minut

               19. července

               19. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. července

               Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

               18. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. července

               17. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               16. července

               Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

               16. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               15. července

               Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

               15. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. července

               Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

               12. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. července

               Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

               11. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               10. července

               Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

               10. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               9. července

               Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

               9. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               8. července

               8. 7. 2024 na ČT1

               Napište nám