25 minut

10. června

Obsah dílu

Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

Části dílu

02:32
Autobusové zastávky pouze na znamení
  V Praze a Středočeském kraji budou od konce června všechny autobusové zastávky na znamení. Oba regiony si od toho slibují lepší plynulost veřejné dopravy a také úspory v nákladech.
  04:39
  Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO
   Bude mít 7 europoslanců. Druhá skončila koalice Spolu, kterou tvoří vládní strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Má 6 křesel. Koalice hnutí Přísaha a strany Motoristé sobě získala dva mandáty. Stejně tak koalice Stačilo! v čele s KSČM a taky vládní hnutí Starostů. Po jednom mandátu získali Piráti a SPD kandidující s Trikolorou.
   06:21
   Výsledky referend
    V Česku byly evropské volby na některých místech spojené taky s referendy a jinými hlasováními. V Mšeném-Lázních na Litoměřicku lidé odmítli výstavbu větrných elektráren.
    07:02
    Odklízení poškozeného vagónu RegioJet
     V Pardubicích začalo odklízení poškozeného lůžkového vagonu společnosti RegioJet.
     07:32
     Požár v historickém centru Prahy
      Hasiči odpoledne likvidovali požár v historickém centru Prahy. Hořel půdní prostor jednoho z domů v Celetné ulici, blízko Staroměstského náměstí. Evakuovat se muselo 23 lidí. Zraněný nikdo nebyl.
      08:09
      Dostavba dálnice D4
       Po dálnici D4 mezi Příbramí a Pískem se řidiči poprvé projedou do 20. prosince. Během kontrolního dne to řekl ministr dopravy Martin Kupka.
       10:28
       Těžká technika demoluje most v Semilech
        Za pár dnů celá konstrukce z centra města zmizí. Břehy řeky Jizery most spojoval bezmála sto let. Podle statiků ale dosloužil, a tak ho musí nahradit nový.
        12:16
        Vlaky jezdí podle nového řádu
         České dráhy slibují lepší nabídku spojení a více nových vlakových souprav. Změny se dotkly hlavně Pardubického, Olomouckého a Zlínského kraje.
         12:40
         Pokles nezaměstnanosti
          Nezaměstnanost v Česku v květnu mírně klesla, a to na 3,6 %. Bez práce tak bylo přes 274 tisíc lidí.
          13:09
          82 let od vypálení Lidic
           Osudy lidických žen a dětí připomněl pietní akt, který uspořádalo kladenské gymnázium k 82. výročí vypálení obce.
           13:44
           Frýdlant sníží daň z nemovitosti
            Daň z nemovistosti se v letošním roce z rozhodnutí vlády zvýšila plošně o 80 procent. V Libereckém kraji se místním koeficientem rozhodli zvýšit daň z nemovitosti ve čtrnácti městech a obcích. Někde se tak daň zvedla desetinásobně oproti roku 2022. I proto se v některých městech rozhodli, že v příští roce daň sníží.
            15:54
            Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve
             Podle Českého červeného kříže je jich zhruba o 80 tisíc míň, než bylo před 15 lety. Nedostatek krve teď musela akutně řešit Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Díky výzvě na sociálních sítích tam přišel dvojnásobek dárců, než chodí obvykle.
             17:40
             Poslední zápas před ME ve fotbale
              Česká fotbalová reprezentace hraje poslední přípravný zápas před evropským šampionátem. Vyprodaný zápas proti Severní Makedonii začal v Hradci Králové před několika minutami.
              19:25
              Tlející dvřevo i v hospodářských lesích
               Samovolnou obnovu díky tlejícímu dřevu uplatňuje správa parku i v oblastech, kde může zasahovat proti kůrovci. Podobný postup už zvolil i státní podnik Lesy České republiky.
               21:20
               Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR
                Ve Vojenském újezdu Hradiště na západě Čech začalo mezinárodní cvičení chemických jednotek. Svého druhu nejrozsáhlejší v novodobé historii u nás. Zúčastní se ho přes 800 vojáků ze třinácti států NATO.
                23:01
                50 milionů pro ústecké filmaře
                 Ústecký kraj by se díky státním dotacím mohl postupně změnit z uhelného regionu na filmařský. Z programu spravedlivé transformace obdržel 50 milionů korun. Kraj počítá, že proměněná oblast v budoucnu přiláká víc turistů.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 11. června

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 19. června

                 Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                 19. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. června

                 První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                 18. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. června

                 Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. června

                 Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                 7. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. června

                 Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                 6. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám