26 minut

31. května

Část: Distribuce úhoře v severních Čechách

Obsah dílu

Nový orientační systém v nemocnicíh — Poslední den na úhradu daně z nemovitosti — Modernizace železničního uzlu v Pardubicích — Podezření na investiční podvod s whisky — Meteorologové varují před povodněmi — Vstupné 250 korun na páternoster — Aviatická pouť v Pardubicích — Nebezpečí srážky se zvěří — Hotely u Lipna na léto ze tří čtvtin plné — Návrat toků na Plzeňsku do původních koryt — Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie — Distribuce úhoře v severních Čechách — Tisíce skautů na zámku Valeč

Části dílu

01:09
Nový orientační systém v nemocnicíh
  Až třetina pacientů se v nemocnicích ztratí. Většina návštěvníků se navíc vyptává na cestu zaměstnanců na recepci, ale i lékařů a sester.Čeští designeři proto připravují manuál, který by měl orientaci usnadnit.
  03:58
  Poslední den na úhradu daně z nemovitosti
   Letos vyjde výrazně dráž, základní sazba stoupla v průměru o 80 % za metr čtvereční. Zvýšení daně bylo součástí vládního konsolidačního balíčku.
   05:50
   Modernizace železničního uzlu v Pardubicích
    Na téměř sedm miliard vyšla rekonstrukce železničního uzlu Pardubice. Trvala čtyři roky a skončila právě dnes. Dělníci ale na místě zůstanou. Začíná totiž kompletní oprava historické nádražní budovy.
    07:35
    Podezření na investiční podvod s whisky
     Investovali do alkoholu, ale úroků se nedočkali. Takový případ teď rozplétají kriminalisté na Vysočině. Denně se jim hlásí několik podvedených. Celková škoda může jít podle vyšetřovatelů do milionů korun.
     08:33
     Meteorologové varují před povodněmi
      Meteorologové dnes zpřísnili výstrahu na vydatný déšť. Od půlnoci na sobotu až do nedělního večera platí v několika oblastech na západě Čech také povodňové ohrožení s extrémním stupněm nebezpečí. Na mnoha místech se už začali připravovat na velkou vodu.
      10:16
      Vstupné 250 korun na páternoster
       Mimořádný zájem o prohlídku historického výtahu paternoster v budově pražského magistrátu. Podle radnice už davy lidí začaly komplikovat i samotný provoz úřadu.
       12:19
       Aviatická pouť v Pardubicích
        Letadla prvních účastnků 32. aviatické poutě přistála na letišti v Pardubicích. Letecká přehlídka především historických strojů je poctou prvnímu českému aviatikovi Ing. Janu Kašparovi, který se v Pardubicích narodil.
        14:10
        Nebezpečí srážky se zvěří
         V Česku došlo za poslední půl rok k více než deseti tisícům střetům se zvířaty. Nejvíce jich bylo ve středočeském kraji. Údaje vychází ze statistiky Centra dopravního výzkumu, který sbíral data od loňského října do letošního března.
         16:04
         Hotely u Lipna na léto ze tří čtvtin plné
          Do začátku letních prázdnin zbývá měsíc. A lidé si už proto objednávají pobyty v tuzemských rekreačních oblastech. Například provozovatelé hotelů nebo apartmánů na Lipensku hlásí větší zájem než vloni.
          17:56
          Návrat toků na Plzeňsku do původních koryt
           Vrátit přírodě potoky, meandry nebo tůně a mokřady, aby v ní zůstávala vláha. O to se snaží třeba dobrovolníci z Živé krajiny. Na Plzeňsku už obnovili několik tůní.
           19:59
           Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie
            Učňové pekaři, řezníci nebo uzenáři dnes předváděli své dovednosti na GastroDnu ve Frýdlantu. Stovky návštěvníků si mohly nejen nakoupit nebo ochutnat školní výrobky, ale také si vyzkoušet upéct vlastní koláč nebo umotat housku.
            21:38
            Distribuce úhoře v severních Čechách
             50 tisíc úhořů vypustili do volné přírody rybáři na severu Čech. Za poslední století se podle nich populace této dravé ryby v Evropě snížila na jedno procento původního počtu.
             23:24
             Tisíce skautů na zámku Valeč
              Park zámku Valeč na Karlovarsku hostil letošní největší tuzemské setkání skautů Obrok. Podle vedení organizace je zájem o skauting v regionech stále větší. Aktuálně má na 80 tisíc členů.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              3. června

              Přehled dílů

              4595 dostupných
              Stopáž26 minut

              19. července

              19. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              18. července

              Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

              18. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              17. července

              17. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              16. července

              Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

              16. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              15. července

              Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

              15. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              12. července

              Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              11. července

              Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

              11. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              10. července

              Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

              10. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              9. července

              Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

              9. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              8. července

              8. 7. 2024 na ČT1

              Napište nám