26 minut

27. května

Obsah dílu

Čeští hokejisti jsou mistry světa — Padělané vstupenky — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Soud se žhářem — Zájem o startovací byty v Hradci Králové — Bydlení pro život — Soud v Náchodě před středeční stávkou — Neproplacené škody za zmrzlé ovoce — Palírnám končí sezóna — Díky radarům v Českém Krumlově ubylo přestupků — Základy sebeobrany pro děti v Chomutově — Přívalové deště na Plzeňsku — Jihočech pře 82 lety operoval Heydricha — Proměna pražského ostrova Štvanice — Záchrana čapích hnízd po bouřkách

Části dílu

01:47
Čeští hokejisti jsou mistry světa
  Na domácím šampionátu porazili ve vyprodané O2 aréně Švýcarsko 2:0. Na titul čekalo Česko 14 let.
  04:22
  Padělané vstupenky
   Během šampionátu v hokeji museli policisté řešit i víc než 800 případů, kdy lidé nakoupili falešné vstupenky. Celková škoda dosáhla podle kriminalistů téměř tří milionů korun. Kvůli padělkům dosud obvinili 5 lidí.
   04:45
   Oslavy titulu z hokejového šampionátu
    Od 17 hodin je hokejový národní tým na pražském Staroměstském náměstí, kde svůj titul slaví s fanoušky.
    06:27
    Soud se žhářem
     Soud dočasně přerušil proces s mužem, který je obžalovaný ze zavinění předloňského rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku. Lékaři by mu měli postupně snížit dávku léků, aby dokázal soudní jednání lépe vnímat.
     07:08
     Zájem o startovací byty v Hradci Králové
      250 zájemců na 16 startovacích bytů v Hradci Králové. O tom, kdo od nich získá klíče, dnes rozhodlo veřejné losování. Radnice ale zároveň část takových bytů vyčlenila a hodlá je přidělit pracovníkům, které potřebuje ve městě udržet.
      08:50
      Bydlení pro život
       A v rámci trhu s nájemním bydlením dnes vláda představila program s pracovním názvem Bydlení pro život. Podle něj má stát vstoupit do trhu s bydlením například podporou výstavby, poradenstvím, výhodnými půjčkami, ale i převodem zhruba dvou set vhodných pozemků na obce.
       09:35
       Soud v Náchodě před středeční stávkou
        Soud zrušil všechna jednání plánovaná na středu. Do práce nepřijde 56 z 71 zaměstnanců, dorazí jen soudci.
        11:28
        Neproplacené škody za zmrzlé ovoce
         I přes uzavřené smlouvy nedostanou někteří zemědělci za škody po mrazech od pojišťoven nic. Důvodem jsou specificky postavené smlouvy. V takové situaci je teď například zemědělec z jihu Čech, který přišel o víc než polovinu úrody jahod. I přes pojištění za sta tisíce nedostane finanční náhradu žádnou.
         13:27
         Palírnám končí sezóna
          Některé s obavami vyhlížejí začátek nového pálení, úroda bude letos kvůli mrazům horší.
          15:35
          Díky radarům v Českém Krumlově ubylo přestupků
           V Česku stále přibývá obcí s radary. Třeba v Českém Krumlově úsekové měření rychlosti pomohlo. Dřív tam tisíce řidičů projížděly městem rychleji, než povolenou padesátkou. Po osmi měsících ostrého provozu radarů klesl počet přestupků na několik stovek.
           17:31
           Základy sebeobrany pro děti v Chomutově
            Základy sebeobrany pro děti ze sídlišť teď v Chomutově vyučují speciální trenéři. Projekt s názvem sport mezi bloky teď spustila tamní městská policie. Cílem je děti zabavit, aby se nezdržovaly ve skupinách.
            19:13
            Přívalové deště na Plzeňsku
             Dřevec na Plzeňsku odpoledne zaplavila voda z polí. Kolem 14. hodiny se obcí přehnala bouřka doprovázená silným deštěm. Na dvou místech se poté voda začala rozlévat a zaplavovala sklepy.
             19:53
             Jihočech pře 82 lety operoval Heydricha
              Dnes je tomu přesně 82 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Nejen následné období, nazývané jako Heydrichiáda, ovlivnilo životy tisíců lidí. Mimo jiné také přímo Heydrichova lékaře a jihočeského rodáka z Benešova nad Černou Waltera Dicka.
              21:59
              Proměna pražského ostrova Štvanice
               Místo v centru Prahy, které po několik desetiletí slouží hlavně sportu a rekreaci, se změní. Magistrát plánuje celkovou rekultivaci štvanického ostrova. Po dokončení výstavby lávky, která spojuje místní části Karlín a Holešovice, zvažuje i přeměnu tenisového areálu.
               23:31
               Záchrana čapích hnízd po bouřkách
                Meziroční nárůst o 100%, dvakrát častěji než loni vyjíždějí ochránci přírody k poškozeným čapím hnízdům nebo mláďatům v ohrožení. Problémem jsou silné bouřky v kombinaci s odpadem, který při nich létá vzduchem. Při záchranných akcích pomáhají nejen webové kamery, ale hlavně speciální hasičská technika.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                28. května

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                20. června

                Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                20. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. června

                Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                19. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. června

                První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. června

                Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám