26 minut

24. května

Obsah dílu

Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

Části dílu

00:54
Dostavba části pražského okruhu
  Na trasu budoucího pražského okruhu mezi D1 a Běchovicemi vyjely první bagry. Začal tam archeologický průzkum, který předchází samotné stavbě dálnice. Ta má začít na konci roku.
  03:10
  Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku
   Hromadná nehoda celkem pěti vozů na silnici I/35 u Zármsku na Orlickoústecku. Na místě se srazila čtyři osobní auta a jedno k nákladní. Zřejmě kvůli nepozornosti. Jeden z řidičů si nevšiml kolony aut a nedobrzdil. Do nemocnice převezli záchranáři dva lidi. Kvůli nehodě byla silnice několik hodin uzavřená.
   03:44
   Zákaz předjíždění kamionů na D1
    Od začátku roku jen na Vysočině policisté evidují přes tisíc přestupků.
    05:47
    Nárust počtu případů páté nemoci
     Vyrážka na obličeji a později na celém těle. Jeden z hlavních příznaků páté nemoci, která se šíří hlavně v dětských kolektivech. Každé třetí dítě ale může pocítit i zvýšené teploty, bolesti hlavy nebo příznaky nachlazení. Počty nemocných letos výrazně stouply. Nakažených je skoro 7 a půl tisíce lidí.
     08:04
     Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze
      Srážka osobního vlaku s posunovací lokomotivou, dnes dopoledne u hlavního nádraží v Praze. Záchranáři ošetřili tři cestující, kteří utrpěli šok a drobné odřeniny. Hasiči ze soupravy blízko vinohradského tunelu evakuovali celkem tři desítky lidí.
      08:37
      Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík
       Stavba bezpečnostního přelivu na přehradě Orlík vstupuje do další fáze. Stavební firma právě dokončuje jeho nejviditelnější část, skluz, který povodňovou vodu bezpečně přenese pod hráz největší české přehrady. Práce jsou teď ve své třetině, mají skončit v závěru roku 2027.
       10:27
       Meteorologové varují před bouřkami
        Meteorologové prodloužili výstrahu před bouřkami. V různých intenzitách Česko zasáhly i v průběhu dne, škody napáchaly třeba na jižní Moravě. Postupně prošly až do severozápadní části území.
        11:54
        Ubývá venkovských prodejen
         V Česku loni opět klesl počet malých prodejen se smíšeným zbožím. Podle Asociace českého tradičního obchodu jich skončilo 137. A trend bude zřejmě pokračovat. Může za to hlavně konkurence velkých řetězců.
         14:06
         Dražší ovoce a zelenina
          Dražší ovoce, ale i některá zelenina. Pěstitelé se potýkají s následky dubnových mrazů. Pomrzla část ovocných stromů, ale třeba taky jahod. Hlavně tam, kde je nestihli přikrýt netkanou textilií.
          14:31
          Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku
           Kvůli levnějším cenám vyrážejí Češi z příhraničí na nákupy ovoce a zeleniny do Polska, teď především za jahodami. I tam hlásí prodejci ztráty na úrodě kvůli jarním mrazíkům, sezóna jahod tak bude letos kratší. S kvalitou ovoce jsou zákazníci spokojeni.
           16:27
           Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku
            Na obecní investice peníze pocházející z hazardu. To je plán radnice v Dobkovicích na Děčínsku. Ročně by mohla obec dostávat tři miliony korun. Výměnou za to, že na jejím katastru vznikne kasino.
            18:28
            Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá
             Problémy jsou tam už od roku 2022. Místo je ohraničené páskou a radnice upozorňuje obyvatele, aby tam nechodili.
             18:54
             Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla
              Už po 35. uctí lidé památku politických vězňů komunistického režimu. Pietní akce s názvem Jáchymovské peklo začala dnes odpoledne na několika místech bývalých lágrů.
              20:52
              Zemřel herec a režisér Jan Kačer
               Zemřel herec a režisér Jan Kačer - České tiskové kanceláři to řekla jeho dcera Adéla Kubačáková. Patřil k hvězdám nové vlny českého filmu. Bylo mu 87 let.
               23:04
               Rekonstrukce horské chaty na Korábu
                Legendární rozhledna se zázemím pro turisty byla vyhledávaným cílem už ve třicátých letech minulého století. Během oprav se ale objevila řada komplikací. Radnice počítá s tím, že vyčleněných pět milionů na rekonstrukci stačit nebude.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                27. května

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. června

                Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                5. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. června

                Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                4. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                3. června

                Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                3. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                31. května

                Nový orientační systém v nemocnicíh — Poslední den na úhradu daně z nemovitosti — Modernizace železničního uzlu v Pardubicích — Podezření na investiční podvod s whisky — Meteorologové varují před povodněmi — Vstupné 250 korun na páternoster — Aviatická pouť v Pardubicích — Nebezpečí srážky se zvěří — Hotely u Lipna na léto ze tří čtvtin plné — Návrat toků na Plzeňsku do původních koryt — Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie — Distribuce úhoře v severních Čechách — Tisíce skautů na zámku Valeč

                31. 5. 2024 na ČT1

                Napište nám