26 minut

16. května

Obsah dílu

Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

Části dílu

01:04
Případ největšího lesního požáru u soudu
  Případ největšího lesního požáru v historii Česka, dnes ho otevřel Krajský soud v Ústí nad Labem. Z jeho založení je obžalovaný bývalý dobrovolný strážce rezervace. Rozpoutání požáru národního parku z léta roku 2022 odmítl.
  02:30
  Soud se žhářem
   Obžalovaným je sedmatřicetiletý bývalý dobrovolný strážce v parku Jiří Lobotka.
   03:07
   Případ největšího lesního požáru u soudu
    Od požáru, který zasáhl přes 1100 hektarů lesa, už uběhly skoro dva roky. Na místech, kde bylo ještě nedávno spáleniště, už rostou nové stromy – především břízy.
    03:51
    Obnova NP České Švýcarsko
     Na plochách zdevastovaných největším požárem v novodobé historii státu mezitím vzniká nejmladší velkoplošný přirozený les na českém území.
     04:46
     Prodloužení oprav Barrandovského mostu
      Opravy pražského Barrandovského mostu naberou zpoždění. Rekonstrukci dopravně nejvytíženějšího přemostění v Česku silničáři původně plánovali do konce léta. Betonové konstrukce ale mají nižší nosnost, než předpokládali, a budou je proto muset vyztužit. O kolik se práce protáhnou, zatím není jasné.
      07:02
      Otrava bonbony s psychotropními látkami
       V Hradci Králové zkolabovala žákyně základní školy poté, co snědla želatinové bonbony, které nejspíš obsahovaly psychotropní látky. Toxikologové považují daný výrobek na trhu za nebezpečný.
       08:49
       Požár skladu olejů v Kladně
        Hasiči v Kladně likvidují požár skladu olejů. Několik hodin kvůli tomu platil čtvrtý tedy nejvyšší stupeň poplachu. Zraněný nikdo nebyl.
        09:40
        Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi
         Ve strojírenské firmě Kovosvit v Sezimově Ústí na Táborsku zaměstnanci začali podávat výpovědi. O půlnoci vypršela lhůta, do které měl vlastník koncernu možnost zaplatit lidem dlužné mzdy za březen a duben. Peníze ale nepřišly.
         11:40
         Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic
          Úsek za téměř sedm set milionů korun má být součástí plánované dvoukolejné trati. Vzniknout má jako úplně nová stavba, na které budou moci vlaky jezdit rychlostí až dvě stě kilometrů za hodinu.
          13:42
          Byty z areálu zkrachovalého Botasu
           24 bytů z části areálu, kde se vyráběly botasky. Ve Skutči na Chrudimsku začala přestavba prostor, ve kterých více než před rokem skončila tradiční obuvnická firma.
           15:24
           Plzeňská kasárna se promění v byty
            K nové výstavbě města využívají také opuštěná chátrající kasárna na svém území. Třeba z těch českobudějovických bude justiční palác a z českokrumlovských nová čtvrť. Proměna čeká i bývalý vojenský areál v Plzni.
            17:43
            Ječmen ohrožují výkyvy počasí
             Nový projekt, který má zemědělcům zajistit sklizeň kvalitního sladovnického ječmene. A to i v případě, že rostoucí klasy budou čelit suchu nebo tropickým teplotám. Vědci a pivovarníci se při pěstování chtějí vrátit k postupům, které farmáři využívali třeba i před více než sto lety.
             19:57
             Objev středověkého pokladu
              Objev století. Tak hodnotí archeologové nález zlatých keltských mincí a stříbrných denárů na několika místech Středočeského kraje. Celkem se jedná o tisíce mincí.
              21:36
              Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil
               Ukrajinci slaví Den vyšyvanky. Říkají tak tradiční vyšívané košili, kterou vnímají jako symbol vlastní kultury a rodného domova. Oslavy uspořádali třeba i v pražských Holešovicích.
               23:14
               Završení svatojánských slavností Navalis
                Stovky lidí přihlížely včera večer v Praze baroknímu koncertu na hladině Vltavy u Karlova mostu. Završily se jím třídenní svatojánské slavnosti Navalis. Navzdory silnému větru se podařil i plánovaný seskok parašutistů.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                17. května

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                19. června

                Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                19. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. června

                První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. června

                Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám