25 minut

8. dubna

Obsah dílu

Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

Části dílu

01:12
Práce na silnici působí komplikace turistům
  Zpozornět by měli turisti mířící autem na Kokořínsko. Hlavní tah z Mělníka na Lhotku, kudy většina z nich míří k hradu a na další oblíbená místa, je na několik měsíců zavřený. A objížďky zaberou i několik desítek minut.
  03:29
  Stavba obchvatu Žiželic
   V severních Čechách silničáři začali s klíčovou stavbou mostu na obchvatu Žiželic u Žatce. Ty leží na hlavním tahu 1/27 spojujícím Most a Plzeň, přes obec denně jezdí tisíce kamionů z nedaleké průmyslové zóny. Obchvat vyjde na víc než 780 milionů a práce na něm potrvají dva roky.
   04:12
   Demolice mostu v Chýnově na Táborsku
    Komplikace pro řidiče na silnici 1. třídy v Chýnově na Táborsku. Dneska tam začaly přípravné práce na demolici mostu, který je ve špatném stavu a má řadu závad. Řidiči proto jezdí po náhradní trase, která vede přes chýnovský obchvat.
    05:58
    Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze
     Policie vyšetřuje pět lidí kvůli bránění v průjezdu hasičům, kteří mířili na Malou Stranu k zásahu. Přes most byla totiž napnutá lana, na kterých nad řekou viseli dva demonstranti. Za neuposlechnutí výzvy lidem hrozí pokuty v řádu tisíců korun.
     06:29
     Únik čpavku v Praze 6
      Při rekonstrukci zimního stadionu v Praze 6 dnes dopoledne uniklo menší množství čpavku. Hasiči evakuovali 12 lidí. Záchranáři vyšetřili skupinku dětí vykazujících mírné příznaky zasažení čpavkem, jako je pálení očí a nevolnost.
      06:53
      Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině
       Kapacita dvou dětských ambulancí pro děti bez pediatra je už v Kraji Vysočina zaplněna ze dvou třetin. Důležitá je podle lékařů prevence a očkování, bez něj jsou děti ohroženy přenosnými chorobami.
       08:39
       Šíření černého kašle
        Česko za uplynulý týden zaznamenalo druhý nejvyšší týdenní nárůst případů onemocnění černým kašlem. Za týden přibylo 1100 nových případů. Celkem tak lékaři od začátku roku evidují téměř 6400 nakažených.
        09:43
        Bezpečnostní opatření během MS v hokeji
         Zbývá měsíc do hokejového mistrovství světa, které bude hostit Praha a Ostrava. Policie a organizátoři přiblížili bezpečnostní opatření. Očekávají abnormální zatížení dopravy včetně MHD i problémy s parkováním.
         12:29
         Přípravy na MS v hokeji
          Do finále jdou i přípravy pražské i ostravské arény, kde se budou zápasy konat. Na obou místech se teď soustředí především na harmonogramy staveb fanzón i dílčích uprav samotných arén. Lístky jsou podle organizátorů stále k dispozici.
          13:35
          Úzkokolejka terčem vandalů
           Vlaky by na úzkokolejku v jižních Čechách a na Vysočině mohly opět vyjet už na začátku června. Informoval o tom insolvenční správce firmy Jindřichohradecké místní dráhy. Doprava se tam zastavila před téměř rokem a půl. O unikátní vagony se tam dobrovolně starají bývalí zaměstnanci. Vozy se ale často stávají terčem útoků vandalů.
           15:40
           Stavba dálnice D35
            ŘSD dnes zahájilo stavbu dalšího úseku dálnice D35 ve východních Čechách. 7,5 kilometru dlouhý úsek spojí Džbánov a Litomyšl.
            17:01
            Využití umělé inteligence pro učitele
             Dostali tipy, jak šikovně zapojit umělou inteligenci do výuky. Dozvěděli se, jaké jsou její přednosti i úskalí.
             18:31
             Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova
              Severočeský Most a Litvínov chtějí modernizovat svá městská centra. Společně s architekty radnice řeší, jaký způsob rozvoje zvolí a zda se zaměří na turistický ruch třeba v souvislosti s návštěvností jezera Most.
              20:12
              Oprava Samsonovy kašny
               Prosakující voda, uvolněné kameny a hluboké praskliny. Na tři sta let staré Samsonově kašně na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích dnes začaly restaurátorské práce.
               20:34
               Demolice "skleněného pekla" v Plzni
                V Plzni začala dlouho očekávaná demolice největší nepovolené stavby, které místní začali přezdívat skleněné peklo. Do budoucna by tam mělo vzniknout takzvané Centrum Úslava s obchody, kancelářemi a byty.
                20:57
                V Česku padaly teplotní rekodry
                 V Česku dnes opět padaly na některých místech teplotní rekordy. Pokračuje tak na duben nezvykle teplé počasí. Nadprůměrné teploty meteorologové očekávají na východě Čech taky v úterý. Pak se ale znovu ochladí.
                 23:02
                 Frézování sněhu na cestě k Luční boudě
                  V nížinách se lidé koupou, v Krkonoších odklízejí několikametrové závěje sněhu.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  9. dubna

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  17. května

                  Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                  17. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. května

                  Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                  16. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. května

                  Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                  15. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  14. května

                  Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                  14. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. května

                  Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                  13. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. května

                  V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                  10. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. května

                  Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

                  9. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. května

                  7. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. května

                  Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

                  6. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  3. května

                  Vyšetřování vykolejení vlaku — Vlak vykolejil taky na Chebsku — Proti plánovanému průmyslovému areálu ve Stráži pod Ralskem vznikla petice — Zásah policie na gymnáziu v Litvínově — Soud vyhověl žádosti Kovosvitu o moratorium — Omezení zdravotní péče pro pacienty z Ukrajiny — Chytré byty pro lidi s roztroušenou sklerozou — Jižní Čechy bez nábytkové banky — 70 architektů soutěžilo o školu ve Vimperku — V Plzni začaly Slavnosti svobody — Lázně očekávají vydařenou sezonu — Přesně za týden začne MS v hokeji — Kocianova houslová soutěž

                  3. 5. 2024 na ČT1

                  Napište nám