25 minut

9. dubna

Obsah dílu

Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

Části dílu

01:00
Nezaměstnanost mírně klesla
  Nezaměstnaných lidí v březnu mírně ubylo. Jejich podíl se v Česku snížil o desetinu procentního bodu na 3,9 %. Zájem o nové pracovníky mezi zaměstnavateli roste. Sezonní práce letos začaly dřív díky teplému počasí.
  03:13
  Stavba bytů v útlumu
   Výstavba nových bytů v Česku meziročně klesla skoro o polovinu. A to i přesto, že celková stavební produkce podle Ministerstva průmyslu a obchodu v únoru vzrostla nejvíc za poslední dva roky. Jenže právě bytová výstavba je podle některých stavbařů, hlavní motor tohoto odvětví.
   04:03
   Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují
    Před supermarketem v Polici nad Metují před 16. hodinou auto srazilo 7 lidí, z toho dvě děti. Pro jednoho ze zraněných přiletěl vrtulník, podle serveru iDnes jde právě o jedno z dětí.
    04:21
    Zastupitel se musí omluvit hejtmance
     Středočeský opoziční zastupitel Martin Herman z hnutí ANO se musí omluvit hejtmance Petře Peckové za to, že na facebooku opakovaně tvrdil, že i ona je spojená s pražskou korupční kauzou Dozimetr.
     06:36
     Další využití Kozí dráhy
      Takzvaná Kozí dráha tedy jednokolejná železniční trať mezi Děčínem a Telnicí by mohla sloužit i nákladní dopravě. Jde o turistickou lokálku, na které se po dlouhé době obnovil provoz předloni. Dopravce ČD Cargo o změnu stojí, Správa železnic má ale problém, znamenalo by to další rozsáhlé a nákladné opravy.
      08:23
      Nové vlaky na železnici
       Čeští železniční dopravci letos nakoupí nové vlaky v hodnotě až sedmnáct miliard korun. Informoval o tom jejich svaz. Podle něj se tuzemští dopravci kvalitou služeb rychle přibližují standardům západních zemí vlivem investic do vlaků a zlepšováním zákaznického servisu. Nové vozy s názvem ComfortJet už například představily České dráhy.
       08:45
       Srážka vlaku a bagru v Krči
        Provoz na trati v pražské Krči odpoledne zastavila srážka lokomotivy a bagru. Podle mluvčího hasičského sboru Martina Kavky utrpěl zranění řidič bagru, kterého hasiči museli vyprostit, a poté ho předali záchranářům.
        09:03
        Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu
         Podle Deníku N prověřují osm lidí podezřelých z trestné činnosti. Jsou mezi nimi i náměstci libereckého primátora.
         10:57
         Demolice největší černé stavby v Plzni
          V Plzni na Rokycanské třídě začalo bourání budovy s názvem Carimex, které Plzeňané přezdívají skleněné peklo. Jde o největší černou stavbu ve městě, která je v plzeňské čtvrti Doubravka na hlavním tahu směrem na Prahu.
          13:03
          Domácí chov exotických zvířat v Česku
           Lidé mají na zahradách třeba pumy, krokodýly nebo primáty. V posledních letech takových chovatelů mírně ubylo. Teď jich je v tuzemsku 562. Exotická zvířata se řadí mezi druhy vyžadující zvláštní péči - majitelé proto potřebují speciální povolení a registraci od veterinární správy.
           15:21
           Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo
            Jako první na světě se pražské zoo podařilo odchovat mládě jedné z největších sov světa - ketupy Pelovy. Ve volné přírodě se živí výhradně rybami a v dospělosti může mít rozpětí křídel až půl druhého metru.
            15:57
            Speciální hasičský vůz s dronem
             Hasiči v Karlovarském kraji mají v Česku zatím jediné auto upravené pro zásah s drony. S nástupem tropických dní očekávají jeho častější využití zejména při lesních požárech.
             17:31
             Revitalizace Povltavské promenády
              Praha 8 chystá revitalizaci takzvané Povltavské promenády. V přírodní lokalitě mezi mostem Barikádníků a Libní chce opravit mimo jiné pobřežní stezku a upravit její okolí. Zároveň by měla být rozšířena cyklostezka, která vede podél frekventované silnice.
              19:23
              Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě
               V Česku přibývá požárů způsobených neopatrným pálením v přírodě. Od začátku roku jich hasiči evidují 650. Může za to taky teplé a větrné počasí a sucho. Začátkem jara lidé často pálí listí a větve na zahradách a klestí v lesích po těžbě. Hašení požárů v přírodě patří přitom pro hasiče k těm nejnáročnějším.
               20:32
               Brzký nástup škůdců
                Škůdci ohrožují úrodu zhruba o tři týdny dřív než bývá obvyklé. Zahrádkáři ani oslovení odborníci jejich takto brzký nástup nepamatují. A třeba web Agrorisk předpovídá pro příští dny mimořádně vysoké riziko napadení některých plodin. Proto je vhodné už teď začít využívat prostředky na jeho hubení.
                22:41
                Rekonstrukce letohrádku Bellarie
                 Rekonstrukce letohrádku Bellarie v zámecké zahradě krumlovského zámku se chýlí ke konci. Restaurátoři spolu s dělníky už jen dokončují detaily a drobné opravy. První návštěvníci dovnitř nahlédnou už v červnu.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 10. dubna

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 17. května

                 Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. května

                 Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                 16. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. května

                 Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                 15. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. května

                 Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                 14. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. května

                 Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                 13. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. května

                 V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                 10. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. května

                 Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

                 9. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. května

                 7. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. května

                 Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

                 6. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 3. května

                 Vyšetřování vykolejení vlaku — Vlak vykolejil taky na Chebsku — Proti plánovanému průmyslovému areálu ve Stráži pod Ralskem vznikla petice — Zásah policie na gymnáziu v Litvínově — Soud vyhověl žádosti Kovosvitu o moratorium — Omezení zdravotní péče pro pacienty z Ukrajiny — Chytré byty pro lidi s roztroušenou sklerozou — Jižní Čechy bez nábytkové banky — 70 architektů soutěžilo o školu ve Vimperku — V Plzni začaly Slavnosti svobody — Lázně očekávají vydařenou sezonu — Přesně za týden začne MS v hokeji — Kocianova houslová soutěž

                 3. 5. 2024 na ČT1

                 Napište nám