26 minut

21. února

Obsah dílu

Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

Části dílu

01:00
Dopravní omezení na Barrandovském mostě
  Silničáři letos při opravě Barrandovského mostu v Praze uzavřou od 11. března do konce oprav nájezdnou rampu ze Strakonické. Řidiči budou po mostě jezdit v obou směrech ve třech namísto čtyřech jízdních pruzích.
  03:10
  Investice do dopravy kvůli Kvasinám
   Průmyslová zóna v okolí závodu automobilky Škoda v Kvasinách na Rychnovsku se rozrůstá. A přilehlá města i obce kvůli tomu trpí narůstající dopravou. Královéhradecký kraj se proto snaží investovat do silnic, které většinu aut z obydlených zón vyvedou. Letos na ně dá ze svého rozpočtu stovky milionů korun.
   05:04
   Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk
    Družstvo Svatopluk zřejmě podá ústavní stížnost v reakci na dnešní rozhodnutí Nejvyššího soudu. Ten zamítl jeho dovolání a družstvu nařídil zaplatil osmnáct a čtvrt milionu korun do konkurzní podstaty správci H-Systemu Josefu Monsportovi, a to za nájemné za domy v Horoměřicích u Prahy za roky 2016 až 2018. Družstvo už ale částku zaplatilo.
    05:31
    Vazby v korupční kauze krajských nemocnic
     Soud poslal do vazby zatím čtyři obviněné v kauze ovlivňování zakázek v krajských nemocnicích na Ústecku a v Jihlavě. Mezi nimi i bývalého ředitele Krajské zdravotní Petra Malého nebo podnikatele Tomáše Buriana. V tuhle chvíli rozhoduje o vazbě ředitele jihlavské nemocnice Lukáše Veleva.
     06:23
     Spalování odpadu na Táborsku má zelenou
      Teplárna v Plané nad Lužnicí bude spalovat komunální odpad, který by jinak skončil na skládkách. Svážet ho do ní budou obce na Táborsku.
      08:08
      Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně
       Policie stále pátrá po pachateli, který v noci na včerejšek u panelového domu ve Vančurově ulici v Horšovském Týně umístil podomácku vyrobený nástražný výbušný systém. Exploze zranila může, který se vracel z práce domů. Policie už případ řeší jako obecné ohrožení. Zároveň žádá možné svědky, aby se jí přihlásili.
       08:29
       Města si pořizují další radary
        Stále více obcí a měst v regionech si pořizuje pevné radary k měření rychlosti. Někde si od toho slibují zklidnění dopravy nebo větší bezpečnost, jinde přínos do obecní pokladny.
        10:33
        Zdražení jízdného v pražské MHD
         Zítra bude jednat pražské zastupitelstvo. Opozice už dopředu avizovala, že bude chtít vést debatu o zvažovaném zvýšení jízdného v Praze. Už dnes se před budovou magistrátu na Mariánském náměstí sešli lidé, kteří s případným zdražováním nesouhlasí.
         12:17
         Zemědělci chystají protest
          Čeští farmáři se přidají k zítřejšímu mezinárodnímu protestu proti unijní agrární politice. Dotknout se má řady míst v Česku. Traktory s těžkou technikou mají zamířit na hraniční přechody. Řidiči by měli počítat s dopravními omezeními hlavně mezi 10. a 12. hodinou.
          12:48
          Mírnější regulace hazardu v Liberci
           V Liberci se otevřela dvě nová casina. Meziročně tak stoupl počet míst, kde lze ve městě provozovat hazard ze sedmi na devět. Za nárůstem je loňská změna městské vyhlášky o hazardu, kterou část opozice kritizovala. Vedení Liberce nyní uvažuje o její novelizaci.
           14:44
           Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí
            Města a obce v českoněmeckém příhraničí usilují o změnu legislativy, která by omezila prodej a používání zábavní pyrotechniky. Obyvatelé regionu si stěžují na časté odpalování petard v blízkosti obydlených oblastí.
            17:03
            Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany
             Správa železnic ve středu odpoledne v Ústí nad Labem prezentovala plánovanou vysokorychlostní železnici propojující Prahu a Drážďany. Kudy přesně ale trať povede zatím ještě není známo. Ve hře jsou stále 3 varianty. Ať stát vybere jakoukoliv vždy to zasáhne obyvatele.
             18:59
             Přibývá strojvůdkyň
              Přibývá žen strojvůdkyň. Podle Českých drah zvládají výborně jak řízení lokomotiv, tak i technickou odbornost. Drážní úřad ale uvádí, že ubývá licencí na řízení lokomotiv a proto strojvůdci chybějí.
              20:39
              Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje
               Řidička na pražském Smíchově dopoledne vjela osobním autem do tramvajového kolejiště podél silnice v Nádražní ulici. Takto ujela několik set metrů. K podobné situaci došlo v hlavním městě letos už několikrát. Hasiči pomáhali vyprošťovat ve stejné ulici auto i včera. Místem proto nemohly dvě hodiny projet tramvaje.
               21:00
               Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě
                Univerzitní týmy zachránily dřevěný most v šumavském národním parku před demolicí. Vyvinuly na to speciální plomby, kterými vyplnily poškozená místa. Jejich složení ale prozradit nechtějí. Berou ho jako výrobní tajemství.
                22:42
                Končí termín pro podání přihlášek na SŠ
                 Už pouze do půlnoci můžou uchazeči posílat přihlášky na střední školy. Termín včera ministr školství o den prodloužil. Během dneška tak podaly přihlášku další stovky zájemců.
                 23:00
                 Jarní prázdniny na blátě
                  Nezvykle teplé počasí stále komplikuje školní lyžařské kurzy. Kvůli úbytku sněhu musejí učitelé často měnit už naplánovaný program a místo lyžování vymýšlet náhradní aktivity.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  22. února

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  12. dubna

                  Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                  12. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. dubna

                  Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                  11. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. dubna

                  ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                  10. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. dubna

                  Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                  9. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. dubna

                  Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                  8. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. dubna

                  5. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. dubna

                  Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                  4. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. dubna

                  Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                  3. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  2. dubna

                  Začínají zápisy do prvních tříd — Odklady školní docházky — Změny, které resort plánuje pro základní i předškolní vzdělávání — Bourání mostu v Chrudimi — Uzavírka Zvíkovského mostu — Oprava pražské magistrály — Začíná blokové jarní čištění ulic — Otevření nového centra České pošty v Hradci Králové — Protesty proti výškové výstavbě v Kutné Hoře — Prodloužení vazby pro žháře — Rozšíření karlovarského letiště komplikuje les — Roste počet nakažených černým kašlem — Záchrana zkolabovaného řidiče — Zájem o tísňovou péči se zvyšuje — Hubení hlodavců v Praze — Bozkovské jeskyně zahájily sezonu

                  2. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. března

                  Četnější kontrolní hlídky na silnicích — Dopravní situace na dálnici D1 — Dopravci posilují spoje — Zvýšení bezpečnosti v Klánovickém lese — Výjimečný trest pro vrahy seniorky — Požár střechy domu na Václavském náměstí — Utkání mezi Motorem a Třincem — Nový bytový dům v Hradci Králové spoří — Karlovarští strážníci kontrolují dětská hřiště — Zprovoznění dalšího úseku na D7 — Kuriózní dopravní nehoda — Piloti dronů zachraňují srčata — Instalace pastí na sršně asijské — Památky na Zelený čtvrtek otevřely — Zahájení turistické sezony v Kladrubech

                  28. 3. 2024 na ČT1

                  Napište nám