26 minut

22. února

Obsah dílu

Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

Části dílu

01:20
Protesty zemědělců na hranicích
  Čeští zemědělci, podobně jako farmáři v dalších zemích střední a východní Evropy, dnes na řadě míst protestovali proti unijní politice. Vadí jim hlavně přemíra byrokracie i přísné ekologické předpisy.
  03:36
  Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů
   Ministr zemědělství Marek Výborný dnes ocenil poklidný průběh demonstrací a uvedl, že s některými výtkami farmářů souhlasí. Například s neúměrnou byrokratickou zátěží nebo množstvím kontrol.
   04:09
   Farmář neprotestoval, spokojený ale není
    Do dnešních protestů se také ale řada farmářů nezapojila. A to i přesto, že se stávající zemědělskou politikou rovněž nesouhlasí. Patří mezi ně třeba družstvo z Kojčic na Vysočině, které zaměstnává 50 lidí.
    05:59
    Zdražení jízdného v pražské MHD
     Až dvojnásobné zdražení některých dlouhodobých časových kuponů MHD, které zvažuje část pražské koalice, chtěli někteří zastupitelé hlavního města projednat na dnešním zasedání. Opozice ale takový bod programu nakonec neprosadila. Podle koaliční ODS by se mělo o nárůstů ceny jízdného v metropoli rozhodnout do dvou měsíců.
     08:29
     E-občanku má už na 300 tisíc lidí
      Skoro 300 tisíc lidí si už během prvního měsíce fungování systému stáhlo do mobilů elektronický občanský průkaz. Pomocí aplikace e-Doklady tak můžou prokazovat svou totožnost nebo plnoletost.
      10:46
      Protesty před hutí Liberty
       Před ostravskou hutí Liberty lidé demonstrovali za zachování výroby oceli. Protestem chtěli poukázat na to, že firma je v problémech, které její vedení zatím nevyřešilo. Několik tisíc zaměstnanců je doma od konce prosince, dostávají stoprocentní mzdu.
       11:23
       Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže
        Pražská lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi, kterou chystalo řadu let vedení metropole, se zatím stavět nemůže. Magistrátní Odbor ochrany prostředí vydal k projektu nesouhlasné stanovisko z hlediska vlivu na krajinu i kulturní dědictví. Podle úředníků je záměr v této souvislosti nepřijatelný.
        12:04
        Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze
         Stovky policistů v Praze dohlížejí na fanoušky před utkáním domácí Sparty a Galatasaraye Istanbul.
         13:33
         Odvolaný Velev
          Radní Kraje Vysočina odvolali ředitele jihlavské nemocnice Lukáše Veleva, kterého soud kvůli podezření z korupce poslal včera do vazby.
          14:20
          Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let
           Autor ikonického hotelu a vysílače na Ještědu architekt Karel Hubáček by zítra oslavil sté narozeniny. Jeho osobnost a dílo připomenou liberecká univerzita, galerie i muzeum. Právě to vloni získalo Hubáčkův dům. Než se otevře veřejnosti, spustilo muzeum jeho virtuální prohlídku.
           16:10
           Monitoring populace vírů
            V přírodě vrcholí tok výrů, což je podle ornitologů ideální příležitost pro sledování jejich populace. Protože jsou ale sovy během dne těžko pozorovatelné, instalují ochranáři na noc do stromů diktafony. A díky nahrávkám pak zjistí, které druhy v dané lokalitě mají.
            17:55
            Falešný bankéř
             Policisté hledají muže, který se vydával za bezpečnostního technika banky a po telefonu lákal z lidí peníze. Třeba ženě, od které se mu podařilo získat 140 tisíc korun tvrdil, že zachytil podezřelé transakce na jejím účtu, a proto má peníze poslat na jiný.
             18:21
             Pohonné hmoty dál zdražují
              Stojí nejvíc od poloviny loňského listopadu. Litr benzinu Natural 95 řidiči v průměru natankují za 38 korun a 34 haléřů. Minulý týden byl o 66 haléřů levnější. Cena litru nafty stoupla o 77 haléřů na průměrných 38 korun a 55 haléřů.
              18:52
              Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí
               Je to 90 procent z celkového počtu uchazečů. Podle ministerstva školství to předčilo očekávání.
               19:28
               Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje
                Digitalizace jindřichohradecké nemocnice jako vzor pro další. Lékaři už nemusejí ručně vypisovat informace o léčbě pacienta. Jejich práce na přístrojích se do počítače zaznamenává automaticky.
                21:17
                Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké
                 Radnice proto sází na výstavbu nájemních bytů. Jen tak dokážou udržet v obcích a městech mladé lidi. Železná Ruda si dokonce na výstavbu musí vzít hypotéku. Nové bydlení chtěli zastupitelé financovat z daní z hazardu. Jenže o část peněz kvůli novému rozpočtovému určení přišli.
                 23:11
                 Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně
                  Poznávat léčivé byliny a znát jejich účinky, starat se o biozahradu včetně vinné révy nebo včelích úlů a k tomu třeba i dokázat sestavit zdravý jídelníček. I tohle se od září budou učit studenti na střední zahradnické škole v Kopidlně na Jičínsku, kteří se přihlásili na její nový obor rostlinolékařství. V Česku ho dosud žádná jiná střední škola - nenabízí.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  23. února

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  12. dubna

                  Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                  12. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. dubna

                  Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                  11. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. dubna

                  ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                  10. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. dubna

                  Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                  9. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. dubna

                  Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                  8. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. dubna

                  5. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. dubna

                  Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                  4. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. dubna

                  Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                  3. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  2. dubna

                  Začínají zápisy do prvních tříd — Odklady školní docházky — Změny, které resort plánuje pro základní i předškolní vzdělávání — Bourání mostu v Chrudimi — Uzavírka Zvíkovského mostu — Oprava pražské magistrály — Začíná blokové jarní čištění ulic — Otevření nového centra České pošty v Hradci Králové — Protesty proti výškové výstavbě v Kutné Hoře — Prodloužení vazby pro žháře — Rozšíření karlovarského letiště komplikuje les — Roste počet nakažených černým kašlem — Záchrana zkolabovaného řidiče — Zájem o tísňovou péči se zvyšuje — Hubení hlodavců v Praze — Bozkovské jeskyně zahájily sezonu

                  2. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. března

                  Četnější kontrolní hlídky na silnicích — Dopravní situace na dálnici D1 — Dopravci posilují spoje — Zvýšení bezpečnosti v Klánovickém lese — Výjimečný trest pro vrahy seniorky — Požár střechy domu na Václavském náměstí — Utkání mezi Motorem a Třincem — Nový bytový dům v Hradci Králové spoří — Karlovarští strážníci kontrolují dětská hřiště — Zprovoznění dalšího úseku na D7 — Kuriózní dopravní nehoda — Piloti dronů zachraňují srčata — Instalace pastí na sršně asijské — Památky na Zelený čtvrtek otevřely — Zahájení turistické sezony v Kladrubech

                  28. 3. 2024 na ČT1

                  Napište nám