26 minut

20. února

Obsah dílu

Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

Části dílu

01:19
Korupční kauza v krajských nemocnicích
  Žalobce zvažuje návrh na uvalení vazby pro některé z deseti obviněných v kauze, která se týká zakázek v krajských nemocnicích. Uvedla to mluvčí úřadu evropského veřejného žalobce, který se případem zabývá. Kriminalisté včera zasahovali v jihlavské nemocnici a také Krajské zdravotní.
  04:09
  Nová podoba projektu Staroměstská brána
   Praha plánuje podepsat memorandum s majiteli hotelu Intercontinental, ve kterém souhlasí s plány rozvoje okolí hotelu včetně upravené novostavby na náměstí Miloše Formana. Majitelé se o schválení projektu snažili i v minulosti, tehdy se proti novostavbě postavila Praha 1, magistrát a místní aktivisté a po rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj projekt nezískal územní rozhodnutí.
   06:47
   Nová podoba projektu Staroměstská brána
    A zmiňované jednání teď přímo sleduje Tomáš Sýkora.
    07:41
    Výbuch v Horšovském Týně
     Sídlištěm v Horšovském Týně v noci otřásl výbuch. Podle policie ho způsobil podomácku vyrobený nástražný systém, který někdo u jednoho z domů položil. Exploze lehce zranila jednačtyřicetiletého muže.
     08:22
     Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů
      Zatím jediný trenažér v Česku určený pacientům po operaci kloubů. Vyzkoušet si na něm můžou pro ně často komplikované nebo bolestivé nastupování do auta. Získala ho nemocnice v Mladé Boleslavi.
      10:07
      Zemědělci o dalších protestech
       Organizátoři včerejšího protestu zemědělců v Praze vyčkají s dalšími akcemi na výsledky jednání v Evropské komisi o takzvané Zelené dohodě, kterou odmítají. Ohradili se zároveň proti výrokům premiéra Petra Fialy a ministra zemědělství Marka Výborného, že za jejich akcí byly politické cíle.
       10:29
       On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů
        Největší český on-line supermarket oznámil, že stahuje ze svého sortimentu produkty z firmy organizátora zemědělských protestů, konkrétně společnosti Rabbit. E-shop uvedl, že nepodporuje metody, které tyto protesty využily.
        11:10
        Lufthansa stávkuje
         Kvůli stávce pozemního personálu společnosti Lufthansa zrušila velká německá letiště stovky letů. Problémy se týkají i spojů s Českem. Podle prohlášení společnosti může protest dolehnout až na 100 tisíc cestujících.
         12:08
         Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí
          Nebezpečné bloky skalního svahu dnes horolezci začali odstraňovat nad silnicí u Brandýsa nad Orlicí. Jedná se o několik stovek tun kamene na třinácti místech.
          12:58
          Stav podzemních vod se zlepšil
           Stav podzemních vod se v Česku výrazně zlepšil. Podle hydrologů se jejich hladiny zvedly hlavně díky dešťům a oblevě. Některým lidem se tak po letech znovu ve studnách objevila voda.
           14:30
           Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ
            Přihlášky na střední školy můžou zájemci o studium posílat ještě zítra. Ministr školství prodloužil termín o jeden den. Rozhodl se tak kvůli zpoždění při zahájení elektronického podávání i výpadkům systému.
            15:20
            Prodloužení termínu přihlášek na SŠ
             Zatímco zájemci o studium na středních školách mají na podání přihlášek ještě den navíc, samotným středním školám teď další práce teprve začíná. Všechny přihlášky musejí zkontrolovat a případně vyzvat uchazeče o jejich doplnění.
             17:05
             Rekordní počet nalezených artefaktů
              Historicky největší záchranný archeologický výzkum na východě Čech. Stavby dvou dálnic, obchvatů a přivaděčů odkrývají miliony artefaktů.Všechny roztřídit, označit a probádat potrvá řadu let.
              19:17
              Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé
               Problémy s ošetřením dětských i dospělých pacientů opět řeší vedení radnice ve Větřní na Českokrumlovsku. Pediatra hledá už bezmála rok. A nově k tomu i praktika, protože stávající lékařka se rozhodla z ordinace odejít.
               21:17
               Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách
                Domažlická nemocnice začala poskytovat odbornou praxi budoucím sestrám z německého Bad Kötzingu. Zaměřují se teď hlavně na dětské lékařství. Nemocnice v Chamu, kam chodí sestry běžně na praxi, totiž němá oddělení pediatrie.
                23:01
                Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna
                 Historická obuv, kterou v 17. století nosíval šlechtic a vojevůdce za třicetileté války Albrecht z Valdštejna, budou z Chebu převezeny na výstavu do belgického Bruselu. Podle odborníků jde o jedny z mála na světě zachovaných bezešvých bot.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 21. února

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 12. dubna

                 Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                 12. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. dubna

                 Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                 11. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. dubna

                 ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                 10. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 9. dubna

                 Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                 9. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. dubna

                 Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                 8. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 5. dubna

                 5. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. dubna

                 Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                 4. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 3. dubna

                 Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                 3. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 2. dubna

                 Začínají zápisy do prvních tříd — Odklady školní docházky — Změny, které resort plánuje pro základní i předškolní vzdělávání — Bourání mostu v Chrudimi — Uzavírka Zvíkovského mostu — Oprava pražské magistrály — Začíná blokové jarní čištění ulic — Otevření nového centra České pošty v Hradci Králové — Protesty proti výškové výstavbě v Kutné Hoře — Prodloužení vazby pro žháře — Rozšíření karlovarského letiště komplikuje les — Roste počet nakažených černým kašlem — Záchrana zkolabovaného řidiče — Zájem o tísňovou péči se zvyšuje — Hubení hlodavců v Praze — Bozkovské jeskyně zahájily sezonu

                 2. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 28. března

                 Četnější kontrolní hlídky na silnicích — Dopravní situace na dálnici D1 — Dopravci posilují spoje — Zvýšení bezpečnosti v Klánovickém lese — Výjimečný trest pro vrahy seniorky — Požár střechy domu na Václavském náměstí — Utkání mezi Motorem a Třincem — Nový bytový dům v Hradci Králové spoří — Karlovarští strážníci kontrolují dětská hřiště — Zprovoznění dalšího úseku na D7 — Kuriózní dopravní nehoda — Piloti dronů zachraňují srčata — Instalace pastí na sršně asijské — Památky na Zelený čtvrtek otevřely — Zahájení turistické sezony v Kladrubech

                 28. 3. 2024 na ČT1

                 Napište nám