26 minut

8. února

Obsah dílu

Úsporná opatření České pošty — Transformace České pošty — Protesty zemědělců na Liberecku — Nejčastější problémy zemědělců — Rekordní turistická sezona v Česku — Nezaměstnanost v lednu stoupla — Snížení úrokové sazky — Padl první trest v kauze autobusových dopravců v Liberci a Jablonci nad Nisou — Vysokorychlostní trať Praha–Drážďany — Kvůli silnému dešti začaly v Pošumaví stoupat hladiny řek — Horská střediska bojují s výkyvy počasí — Meteorologové dál varují před povodněmi — Konec pivovaru v Pardubicích — Třebíč zvyšuje nájemné v městských bytech — Spor o novou vodní elektrárnu — Mateřská škola vychovává vodícího psa

Části dílu

01:02
Úsporná opatření České pošty
  Česká pošta uzavřela loňský rozpočet se ztrátou 700 milionů korun. Oproti předpokladu je deficit o miliardu korun nižší. Přispěly k tomu provozní změny a úspory včetně uzavření 300 poboček. Letošní hospodaření by mělo podle ředitele podniku skončit nulou.
  03:08
  Transformace České pošty
   Kromě už zmíněných úspor by se měl státní podnik v rámci takzvané transformace rozdělit do dvou firem. Ta státní bude na svých pobočkách nadále nabízet základní poštovní a finanční služby. Vznikne ale také komerční akciová společnost, která bude zajišťovat mimo jiné balíkové služby.
   03:48
   Protesty zemědělců na Liberecku
    Soukromí zemědělci s traktory dnes opět vyjeli na Liberecku do ulic. Navázali tím na svou úterní protestní jízdu po Českolipsku. Své požadavky předali úředníkům, kteří je slíbili postoupit ministrovi.
    05:39
    Nejčastější problémy zemědělců
     S vyšší byrokratickou zátěží se ale zemědělci potýkají v celé Evropské unii. Bylo to také jedno z hlavních témat, které dnes s farmáři řešil ministr zemědělství Marek Výborný při své návštěvě Karlovarského kraje.
     07:14
     Rekordní turistická sezona v Česku
      V Česku se loni ubytovalo přibližně 22 milionů turistů meziročně o 13,5 procenta víc. Cestovní ruch se tím dostal na předcovidovou úroveň. Uvedl to dnes Český statistický úřad.
      09:16
      Nezaměstnanost v lednu stoupla
       Nezaměstnanost v lednu stoupla na čtyři procenta a je tak nejvyšší skoro za tři roky.
       09:38
       Snížení úrokové sazky
        Česká národní banka snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu a to na 6,25 procenta. Zrychlit tím hodlá uvolňování měnové politiky, které zahájila v prosinci. I tak ale podle ekonomů v blízké budoucnosti nedojde na výrazné oživení investic.
        09:58
        Padl první trest v kauze autobusových dopravců v Liberci a Jablonci nad Nisou
         Tříletou podmínku a peněžitý trest uložil soud v Liberci bývalému předsedovi představenstva Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou Pavlu Šulcovi.
         10:25
         Vysokorychlostní trať Praha–Drážďany
          Další debata o budoucnosti vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Drážďany. Vést by měla i kolem Chabařovic na Ústecku.
          12:10
          Kvůli silnému dešti začaly v Pošumaví stoupat hladiny řek
           Vysoké teploty a četné srážky navíc komplikují i lyžařské kurzy na horách. Instruktoři musí hledat pro žáky náhradní program.
           14:03
           Horská střediska bojují s výkyvy počasí
            Teploty nad nulou a déšť – ski areály bojují s výkyvy počasí. Provozovatelé počítají ztráty z první poloviny zimní sezony. Tu mohou zachránit jarní prázdniny.
            15:54
            Meteorologové dál varují před povodněmi
             Vylévat z břehů se mohou některé toky v Krkonoších a podhorských oblastech. Výstraha platí i pro Chebsko.
             17:35
             Konec pivovaru v Pardubicích
              Mění majitele. Vlastník Staropramen jeho majetek prodává investiční spolčnosti Conseq Funds.
              19:20
              Třebíč zvyšuje nájemné v městských bytech
               Třebíč zvyšuje nájemné ve většině městských bytů. Růst je různý – odvíjí se podle původní výše nájemného. To znamená, že nejvíc ceny porostou v bytech, kde do teď bylo nejnižší.
               21:10
               Spor o novou vodní elektrárnu
                Spor o malou vodní elektrárnu na Vltavě poblíž Dívčího Kamene na Českobudějovicku. Soukromý investor plánuje stavbu v první a druhé zóně chráněné krajinné oblasti Blanský les. Projekt kritizuje Asociace vodní turistiky a sportu. Podnikatel ale tvrdí, že postupuje podle předpisů.
                22:55
                Mateřská škola vychovává vodícího psa
                 Teprve tříměsíční štěně labradora se na jeden rok připojilo k dětem ve školce Na Děkance v Praze. Připravit se tam má na svoji budoucí roli vodícího psa.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 9. února

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 23. dubna

                 23. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. dubna

                 Financování sociálních služeb v ohrožení — Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu — Muže soudí za požár supermarketu v Chodově — Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku — Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci — Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze — Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích — Vývoj liberecké korupční kauzy — Fantom hradeckých hospod — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Využití 3D modelů v archeologii a medicíně — Na Šumavě napadl další sníh — První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších — Zemřela Hana Brejchová — Lásky jedné plavovlásky na ČT2

                 22. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. dubna

                 Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                 19. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. dubna

                 Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                 18. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. dubna

                 Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                 17. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. dubna

                 Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                 16. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. dubna

                 Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                 15. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 12. dubna

                 Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                 12. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. dubna

                 Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                 11. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. dubna

                 ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                 10. 4. 2024 na ČT1

                 Napište nám