26 minut

17. ledna

Obsah dílu

Fotovoltaika na obecních budovách — Vadné komponenty na fotovoltaikách — Nehoda kamionu zastavila provoz na 17 hodin — Nové rozhodnutí kolem chystané další etapy pražského metra D — Kriminalita ve Středočeském kraji vzrostla — Dvě obvinění z mravnostních deliktů — Výjezdy pracovníků finančního úřadu — Zdravotnice se soudí s Ministerstvem spravedlnosti — Lepší zázemí pro záchranáře v Rumburku — Nebezpečí tvorby ledovky — Jak vzniká ledovka — Meteorologové varují před ledovkou — Aplikace Záchranka — Dotace na rekreační zónu u jezera Medard — Prodej energetických nápojů dětem — V Novém Městě na Moravě vrcholí přípravy na mistrovství světa v biatlonu — Problémy s rolbou na krušnohorskou stopu

Části dílu

01:05
Fotovoltaika na obecních budovách
  Solární panely coby stále častější doplněk městských a obecních budov. V poslední době vznikla první fotovoltaická elektrárna třeba i na první městské budově v Novém Jičíně. Vyrobenou elektřinu využijí tamní technické služby.
  02:27
  Vadné komponenty na fotovoltaikách
   Loni energetici připojili rekordní počet fotovoltaických elektráren. O to víc teď testují jejich komponenty, které můžou způsobit problémy v síti nebo zničit domácí spotřebiče. Zatím polovina z nich ve speciálních laboratořích nevyhovovala.
   04:18
   Nehoda kamionu zastavila provoz na 17 hodin
    Na 17 hodin uzavřela dálnici D8 u Veltrus ve směru na Prahu noční nehoda kamionu. Hasiči u nehody zasahovali od dvou hodin ráno. Auta kvůli tomu stála v dlouhých kolonách. Odklízení zkomplikovala hasičům překládka krav, které kamion vezl z Dánska do Maďarska.
    04:59
    Nové rozhodnutí kolem chystané další etapy pražského metra D
     Antimonopolní úřad pravomocně zamítl návrh společnosti Metrostav DIZ na zrušení tendru. Třicetimiliardové zakázky se ale týkají ještě dvě správní řízení. V jednom už úřad nepravomocně zrušil výběr vítěze. Do uzavření sporů nelze uzavřít smlouvu s dodavatelem, pokračování stavby se tak odkládá.
     05:33
     Kriminalita ve Středočeském kraji vzrostla
      Kriminalita ve Středočeském kraji loni stoupla přibližně o čtyři procenta. Policisté zaznamenali přes 20 tisíc skutků. Zhruba v polovině případů šlo o majetkové trestné činy. Vychází to ze statistik za loňský rok, které kriminalisté zveřejnili. Podle nich zároveň v kraji setrvale přibývá i dopravních nehod.
      07:44
      Dvě obvinění z mravnostních deliktů
       Policie obvinila na Ostravsku dva lidi kvůli mravnostním deliktům páchaným na dětech. Čtyřicetiletá žena je podezřelá, že dvě dívky z výchovných ústavů nabízela k prostituci. Ve druhém případě podle vyšetřovatelů muž zneužíval svou známou mladší patnácti let a taky jí dojednával sexuální schůzky výměnou za drogy pro sebe.
       08:11
       Výjezdy pracovníků finančního úřadu
        Do šesti měst v regionu vyjeli pracovníci Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj, aby lidem pomohli s přiznáním k dani z nemovitosti, právě u ní v letošním roce nastaly kvůli vládnímu konsolidačnímu balíčku změny, je jich přes 40.
        09:46
        Zdravotnice se soudí s Ministerstvem spravedlnosti
         V Pardubicích dnes proběhl další soud mezi zdravotní sestrou a zástupcem Ministerstva spravedlnosti. Důvodem je její nárok na náhradu škody za to, že byla stíhaná v případu chlapce, který kvůli krvácení po trhání mandlí v pardubické nemocnici zůstal v bdělém kómatu.
         10:20
         Lepší zázemí pro záchranáře v Rumburku
          Záchranáři ve Šluknovském výběžku mají ode dneška větší výjezdní stanici, ráno ji převzali v Rumburku. Podle nich jde o výrazné zlepšení zázemí a to v regionu, ve kterém jsou dlouhé dojezdové doby i dlouhodobý nedostatek zdravotní péče.
          11:53
          Nebezpečí tvorby ledovky
           V Česku hrozí vyjma východu země od středečního odpoledne do čtvrtečního dopoledne tvorba ledovky. V Čechách může mít na většině území místy tloušťku i nad pět milimetrů. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu.
           13:57
           Jak vzniká ledovka
            Jak vzniká ledovka, před kterou dnes meteorologové varují, a jak se liší od náledí, to vysvětlí Vladimír Piskala z vědecké redakce.
            15:27
            Meteorologové varují před ledovkou
             Až do zítřejšího rána se bude tvořit hlavně v Čechách a na severu Moravy ledovka. V Čechách může mít tloušťku i nad pět milimetrů. Vyplývá to z výstrahy meteorologů. Upozorňují, že v zasažených oblastech hrozí úrazy a dopravní nehody.
             17:02
             Aplikace Záchranka
              Pomáhá při záchraně lyžařů zavalených lavinou.
              18:28
              Dotace na rekreační zónu u jezera Medard
               Řádově v několika týdnech má Ministerstvo životního prostředí rozhodnout o bezmála půl miliardové dotaci na výstavbu rekreační zóny u jezera Medard na Sokolovsku. Největší uměle vytvořené jezero v Česku vzniklo zatopením bývalého hnědouhelného dolu.
               20:09
               Prodej energetických nápojů dětem
                Každý desátý mladý Čech má podle Státního zdravotního ústavu sklon k pití energetických nápojů v rizikovém množství. Nadměrný příjem energie je spojený s rizikem rozvoje mnoha nemocí. Jejich prodej dětem teď chtějí poslanci omezit.
                22:46
                V Novém Městě na Moravě vrcholí přípravy na mistrovství světa v biatlonu
                 Ve Vysočina Aréně organizátoři připravují zázemí pro sportovce, návštěvníky i média. Sněhu už vyrobili dostatek a zbývá jen upravit tratě. Město bude od 7. do 18. února hostit odhadem 200 tisíc lidí.
                 23:12
                 Problémy s rolbou na krušnohorskou stopu
                  Běžkaři v letošní zimě přišli až o padesát kilometrů Krušnohorské bílé stopy. Muži, který jako nadšenec trasu skoro dvacet let udržoval, se rozbila rolba a na novou nemá peníze. Běžkařské tratě jsou v Česku financované jen z dobrovolných příspěvků a dotací.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  18. ledna

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. června

                  Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                  4. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  3. června

                  Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                  3. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám