26 minut

18. ledna

Obsah dílu

Komplikace na silnicích kvůli počasí — Výstraha před náledím v Česku — Aktuální pomoc strážníkům ve městech — Požár nákupního domu v Chomutově — Profesionální hasiči v Libereckém kraji shánějí nové kolegy — Útočník v Hradci Králové — Oprava Zpívající fontány v Mariánských Lázních — Kuriózní loupež — Armádní výcvik v Boleticích — Zánik Pardubického pivovaru — Začala elektronická aukce zámku a parku v pražských Kunraticích — Rekviem za Karla Schwarzenberga — Nařčení z týrání zvířat na Rokycansku — Česká mincovna razí medaile pro Jizerskou padesátku — Mládě gorily v pražské zoo je samice

Části dílu

01:01
Komplikace na silnicích kvůli počasí
  Ledovka z namrzajícího deště nebo sněžení celou noc a celý den komplikovaly dopravu všude v Česku. Řidiči vesměs jezdili opatrněji, přesto provoz na některých silnicích i dálnicích na čas uzavřely nehody.
  03:22
  Výstraha před náledím v Česku
   Meteorologické varování ať už před ledovkou, nebo náledím dál trvá, jdeme se přesvědčit do terénu, jaká je situace. A jdeme tam, kde je silniční provoz největší, a tedy spojený s velkou mírou rizika do ulic Prahy.
   05:15
   Aktuální pomoc strážníkům ve městech
    S velkou zimou a teplotami pod bodem mrazu se mění také práce strážníků městské policie. V některých městech teď pomáhají třeba s drobnými poruchami aut. Třeba v Českých Budějovicích teď nejčastěji objíždějí místa, kde se před mrazy schovávají bezdomovci. Pomoci se jim snaží také najít alespoň krátkodobé místo na přespání.
    06:48
    Požár nákupního domu v Chomutově
     Majitel nákupního domu v Chomutově předběžně odhadl škodu po požáru zhruba na 22 milionů korun. K incidentu došlo včera večer. Dva lidi převezli záchranáři do chomutovské nemocnice. Vznik požáru podle policie pravděpodobně zapříčinilo dítě, které odpalovalo pyrotechniku.
     07:10
     Profesionální hasiči v Libereckém kraji shánějí nové kolegy
      Aktuálně je u krajského Hasičského záchranného sboru bezmála pět set lidí, z toho tři stovky u výjezdových jednotek. Právě ty potřebují nejvíc posílit. Přijmout chtějí až 20 nových hasičů. Zhruba polovina uchazečů ale nedokáže splnit náročné požadavky.
      08:57
      Útočník v Hradci Králové
       Úmyslně srazil chodce na pěší zóně v centru města.
       09:31
       Oprava Zpívající fontány v Mariánských Lázních
        Zpívající fontána v Mariánských Lázních, největší turistická atrakce ve městě, je v havarijním stavu. Opravy si vyžádají odhadem 40 milionů korun.
        11:35
        Kuriózní loupež
         Policie vyšetřuje případ muže, který se na začátku roku vloupal do čerpací stanice v pražské ulici Černokostelecká. Podle kamerových záznamů si nejdříve na místě udělal kávu, najedl se a následně vzal peníze z pokladny.
         12:01
         Armádní výcvik v Boleticích
          Nové obrněné transportéry i dosud nevyzkoušené operace s drony v Boleticích. Ve vojenském újezdu na jihu Čech cvičí armáda.
          14:07
          Zánik Pardubického pivovaru
           Pivo nevaří od loňského března. Teď Staropramen pivovar prodává investiční společnosti.
           15:56
           Začala elektronická aukce zámku a parku v pražských Kunraticích
            Vyhlásil ji Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových poté, co žádná ze státních institucí neprojevila o budovu zájem. Vyvolávací cena nemovitosti je přes 106 milionů korun.
            16:23
            Rekviem za Karla Schwarzenberga
             Vévodským rekviem dnes Český Krumlov uctil památku Karla Schwarzenberga. Bývalý ministr zahraničí zemřel v listopadu loňského roku ve věku 85 let. Ve městě přivítali knížecí rodinu s jeho synem Janem Nepomukem Schwarzenbergem.
             18:28
             Nařčení z týrání zvířat na Rokycansku
              Na chov krav u Mirošova na Rokycansku už víc než půl roku upozorňují aktivisté z organizací Právo žít a Zvířata nejíme. Podle nich je totiž zemědělská firma chová v nevhodných podmínkách. Kontrola veterinářů tam ale ani jednou žádné pochybení neodhalila.
              21:00
              Česká mincovna razí medaile pro Jizerskou padesátku
               Ta se koná už po sedmapadesáté. První závody začínají 8. ledna. Mottem letošního ročníku je: „Sport, tradice, umění,“ tři slova, která jsou vyražená na každé medaili.
               22:49
               Mládě gorily v pražské zoo je samice
                Mládě gorily nížinné, které se před dvěma týdny narodilo v pražské zoologické zahradě, je samice. Pohlaví se potvrdilo na základě testu z pupečníkové krve. Od zítřka mohou lidé hlasovat pro jméno malé gorily.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                19. ledna

                Přehled dílů

                4595 dostupných
                Stopáž26 minut

                19. července

                Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                19. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. července

                Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. července

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. července

                Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                9. července

                Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                9. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. července

                8. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám